3. Шалке се изпоти срещу 10 от третодивизионния Аален

Шалке се изпоти срещу 10 от третодивизионния Аален

Кралскосините с трудна победа за Купата на Германия

Полуфиналистът от последното издание на турнира за Купата на Германия Шалке стартира с трудна победа участието си в новото издание на надпреварата. „Кралскосините” отстраниха третодивизионния Аален с 2:1, като и двете попадения за отбора от Гелзенкирхен вкара Джегерсън Фарфан.

Перуанецът бе точен в края на първото и началото на второто полувреме, като с головете си изгради комфортна преднината за Шалке. Гостите на „Аален Арена” разполагаха с удобството да играят и с човек повече на терена, тъй като в 18-ата минута директен червен картон получи Андреас Шон за грубо нарушение срещу Джърмейн Джоунс.

Въпреки числовото предимство Шалке не показа никакви блестящи идеи в предни позиции изпитваше липса на креативни решения. Това може и да коства скъпо на Феликс Магат, чиито тим открива сезона в Бундеслигата с гостуване срещу Хамбургер след четири дни. Дотогава обаче специалистът ще може да разчита на испанския голаджия Раул, когото остави да се подготвя в Гелзенкирхен.

В 82-ата минута Мецелдер направи мача интересен и напрегнат за гостите, като подари дузпа на тима на Аален. Централният защитник повали Елиа Сориано в наказателното поле, а Тим Бауер не пропусна от бялата точка за 1:2.

Въпреки получения гол Шалке успя да запази преднината си до края на мача. Срещите от втория кръг за Купата на Германия ще се изиграят на 26 и 27 октомври, а допълнителен жребий ще определи двойките съперници, които ще спорят на тези дати.