3. Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен разби с 6:1 като гост Холщайн Кил в двубой от третия кръг на германската Бундеслига. Баварците са с пълен комплект от 9 точки – три победи в три мача. Домакинът Холщайн е на обратния полюс с три загуби и на последната 18-а позиция.

Само минута трябваше на Байерн да открие резултата. Хари Кейн забеляза Джамал Мусиала на добра позиция и офанзивния халф лесно направи резултата 0:1.

До 13-ата минута преднината на баварците вече бе класическа. Асистентът за първия гол Кейн намери мрежата на Холщайн за 0:2 в седмата минута, а шест по-късно Николай Ремберг прати топката в собствената си врата.

Току преди почивката Байерн наниза и четвърти гол във вратата на домакините. Точен бе френският флангови нападател Кингсли Коман, реализирал с нисък удар по тревата.

През втората част Байерн свали темпото, но въпреки това бе отявлено по-добрият тим на терена. В 65-ата минута Майкъл Олисе отбеляза дебютния си гол с фланелката на баварците. Левичарят се ориентира най-добре при отбита топка.

Осем минути преди да изтече редовното време, Армин Гигович отбеляза почетно попадение за домакините – 1:5. Гигович намери вратата на Мануел Нойер от упор.

В продължението на срещата Байерн оформи крайното 1:6. Автор на последното попадение бе голмайсторът на тима Хари Кейн. Английският ас отбеляза от дузпа.