3. Сензация в Ла Лига! Осасуна вкара 4 на Барса (ВИДЕО)

Сензация в Ла Лига! Осасуна вкара 4 на Барса (ВИДЕО)

Каталунците безсилни в Памплома

Осасуна хвърли бомбата в Ла Лига, след като развали 100% актив на Барселона след успех с 3:1 в мач от 8 кръг.

В Памплома треньорът на каталунците Ханзи Флик изненада с решение да остави на резервната скамейка Ламин Ямал и Рафиня, а това му донесе дебютно поражение в първенството на Испания.

Два гола за успеха на Осасуна заби хърватският таран Анте Будимир.

Именно нападателят откри резултата в 18-ата минута, след като получи перфектен пас от Браян Сарагоса.

10 минути по-късно 23-годишният испанец успя да удвои, след като проби през центъра, финтира технично вратаря на гостите Иняки Пеня, след което насочи топката в празната врата.

До края на полувремето Барса почти не успя да затрудни своя съперник, а Роберт Левандовски бе лишен от каквито и да било ситуации.

Логично в началото на второто полувреме Флик хвърли в игра Ямал и Рафиня.

В 53-ата минута вратарят на домакините Серхио Ерера сгреши фатално и наивно, след като при опит да изнесе топката я подари на Пау Виктор, който стреля от средна дистанция, а реакцията на стража бе разочароваща, допуснал ударът да мине през ръцете му.

Голът с нищо не стресна Осасуна, въпреки че скоро след това Феран Торес бе близо до това да изравни, но Ерера този път бе непоклатим и парира.

В 72-ата минута Сержи Доминген направи дузпа, която бе реализирана от потърпевшия Будимир.

Последваха много силни минути за домакините, които продължиха да търсят още попадения.

В 85-ата минута Абел Бретонес впечатли с изпълнение, което се оказа неспасяемо за Пеня.

В заключителните минути каталунците стигнаха до по-почетен резултат след бижу на Ямал, стрелял в горния ляв ъгъл на Ерера.

В продължението Феран Торес удари греда след удар с глава от няколко метра.