3. В Италия: Юве на върха след класика и рекорд (ВИДЕО)

В Италия: Юве на върха след класика и рекорд (ВИДЕО)

Влахович вкара 2 бързи гола пред празните трибуни в Генуа

Ювентус постигна категорична победа с 3:0 при гостуването на Дженоа и оглави класирането в италианската Серия А.

Отборът на Тиаго Мота събра 12 точки и изпревари миланските грандове Милан и Интер, както и градския съперник Торино, които имат по 11.

Торино може да си върне върха при победа срещу Лацио утре.

Двубоят на "Мараси" в Генуа се игра пред празни трибуни заради наказание на Дженоа след ексцесиите в средата на седмицата, когато фенове на градските съперници Дженоа и Сампдория предизвикаха безредици в града около мача помежду им за Купата на Италия.

Ювентус доминираше и след нулево първо полувреме сръбският нападател Душан Влахович вкара два бързи гола след почивката, с които осигури успеха на торинския гранд.

Влахович сложи край на головата си суша след точно изпълнена дузпа в 48-а минута, а седем минути по-късно отново сърбинът бе точен за 2:0.

В добавеното време на мача влезлият като резерва португалски национал Франциско Консейсао се разписа за крайното 3:0.

Ювентус се върна на победния път след поредни нулеви равенства в калчото. "Старата госпожа" демонстрира отлична защита, като все още не е допуснала гол от началото на сезона в Серия А.

Това е рекорд в историята на Калчото, откакто за победа се дават по 3 точки - 6 "сухи мрежи" в първите 6 кръга.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс