3. Шалке излезе четвърти след победа над Майнц

Шалке излезе четвърти след победа над Майнц

"Кралскосините" вкараха по един гол преди и след почивката

Шалке победи с 2:0 Майнц в първия мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. "Кралскосините" стигнаха до трите точки без много усилия. Леон Горетцка откри резултата в 13-ата минута, а Гуидо Бургщалер бе автор на втория гол в 74-ата минута.

Първото полувреме бе доста скучно почти без положения пред двете врати. Въпреки това Шалке  взе преднина в мача с първата си по-добра атака. В 13-ата минута Бургщалер изведе перфектно Горецка, който технично прехвърли вратаря за 1:0.

Втората част бе една идея по-интересна. В 61-ата минута Франко ди Санто се измъкна на стрелкова позиция, но ударът му бе в тялото на вратаря. След това в 67-ата минута Бургщалер удари греда за домакините.

В 74-ата минута Шалке удвои преднината си. След центирране от корнер Налдо стреля силно с глава, вратарят Рене Адлер спаси, но там добра позиция бе заел Бургщалер, който отблизо вкара за 2:0.

Така Шалке записа важна победа, с която събра актив от 16 точки и излезе на 4 позиц  равен точков актив с третия РБ Лайпциг. Майнц пък се намира на 11-ото място в класирането с 10 точки.