3. Майнц удари Щутгарт на старта

Майнц удари Щутгарт на старта

Какау пропуска дузпа за швабите, голове на Алагуи и Размусен носят победата на „Брухвег”

Майнц 05 спечели домакинството си срещу Щутгарт в първия кръг на немската Бундеслига с 2:0.

Срещата започна добре за гостите, които в 18-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Голмайсторът Какау застана зад бялата точка, но ударът му не затрудни Кристиян Веткло, който плонжира и изби кълбото в ъглов удар.

Първият гол в срещата падна в 26-ата минута. Дебютантът Сами Алагуи намери мрежата с удар от 16 метра, който не остави шансове на Свен Улрайх.

Две минути след почивката Мортен Размусен удвои аванса на тима си, след като засече с глава центриране на Бо Свенсон.
Майнц стана един от седемте състава, които записаха победи на старта на шампионата и в момента дели третото място. Щутгарт пък стана един от трите отбора, които не отбелязаха голове и е предполседен.