3. Малката Борусия разгроми Леверкузен с 6:3 (видео)

Малката Борусия разгроми Леверкузен с 6:3 (видео)

Байер Леверкузен загуби катастрофално домакинството си срещу непретенциозния тим на Борусия Мьонхенгладбах с 3:6.

„Аспирините” пуснаха по три гола за двете полувремена и не успяха да намерят отговор на силно резултатната игра, която демонстрираха гостите.

19-годишният полузащитник Патрик Херман, който е юноша на Борусия, вкара две от попаденията за тима си. Той бе точен в 20-ата и 44-ата минути на първото полувреме, като и в двата случая се разписа след асистенции на Мохамаду Идрису.

Холандецът Роел Бруверс също добави един гол в рамките на първото полувреме. Байер пък реагира чрез Ерен Дердийок, който единствено успя да изравни за 1:1 в 24-ата минута.

Цели пет гола паднаха след почивката на „Бай Арена”. Мьонхенгладбах стартира силно и Аранго увеличи резултата на 4:1 в 56-ата минута. Байер получи шанса да намали разликата, след като домакините спечелиха дузпа. Артуро Видал бе точен от бялата точка за 2:4 в 58-ата. В рамките на следващите 10 минути обаче гостите решиха всичко с още две попадения, дело на Идрису и Марко Ройс.
Голмайсторът на Байер Щефан Кийслинг оформи крайното 3:6 в 70-ата минута с третия гол за домакините.

С 4 точки в актива си Борусия измести Леверкузен от шестото място. След победата в първия кръг „аспирините” разполагат с три точки.