Волейболистите ни уверени за осминафинала с Франция

Вижте коментарите на Алекс Николов, Цецо Соколов и Алекс Грозданов

Част от волейболистите ни дадоха мненията си след загубата с 0:3 от Словения в последния мач от груповата фаза на Европейското първенство. Всички изказаха увереност, че можем да победим Франция в осминафиналите този петък.

Ето и коментарите на нашите играчи:

Алекс Николов: Много съжаляваме, че не подарихме на невероятната ни публика поне един гейм Имахме пет или шест геймболи, но не ги спечелихме. Можем да се противопоставим и на най-големите. Днес не ни достигнаха някои технически елементи. На първо място визирам моя начален удар, който никакъв го нямаше. Трудно се бие без този елемент. В случая аз днес не се справих. Предстои ни мач с много силен противник в лицето на Франция. Ще направим всичко възможно да се класираме на четвъртфинал. Имаме два дни да се възстановим и трябва да излезем в най-доброто си физическо ниво. Мечтаем и няма да спрем. Ако покажем силна игра в тази зала, ще имаме резултат. Сигурен съм! Вярвам, че ще победим Франция.

Цветан Соколов: Въпреки че изиграхме най-добрия си мач, резултатът няма как да ни удовлетворява. Видяха се много положителни моменти. Разликата беше в две точки. Не ни стигна съвсем малко. Нека да гледаме напред. Да се възстановим по най-бързия начин. Трябва да погледнем на някои малки детайли, за да можем да победим Франция. Надявам се да изиграем хубав мач. Ще ни бъде много трудно. Дано играем по-добре, отколкото днес. И каквото сабя покаже. Гарантирам, че отборът ще даде максимума. Това вече е елиминационен кръг и загубим ли, отиваме вкъщи. Всички ще играем на 100 процента и ще се борим за победата. Огромно благодаря към публиката. Хората показаха, че са с нас. Те са седмият играч на корта. Съжалявам, че не ги зарадвахме с красива победа. Дано успеем в следващия мач. Няма значение, че днес загубихме с 0:3. Играхме много интензивен и емоционален двубой. Щастливец съм, че участвах него.

Алекс Грозданов: Резултатът си е 3:0 и въпреки по-хубавата игра, няма от какво да сме доволни. Да, позитивно е, че се представихме по-силно. Публиката беше невероятна. В Лигата на нациите ние победихме Словения и се виждаше, че те искат да си го върнат. Бяха много нахъсани. Нямаше да ни дадат лесно мача. Нека сега се възстановим, да изчистим главите и да се подготвим тактически и ментално за Франция. Играем мач за мач. Всеки мач готвим индивидуално. Предимството ни е, че публиката е с нас. Но няма инерция, която да ни бута.