Италия продължава да гази на Евроволей 2023

Италианците са на финал след категоричен успех над Франция

Седемкратният европейски шампион по волейбол за мъже и настоящ световен първенец и шампион на Стария континент от 2021 година Италия продължава защитата на титлата си. Италианците се класираха за финала на Европейското първенство в България, Република Северна Македония, Израел и Италия след победа на полуфиналите над олимпийския шампион Франция с 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) в мач, игран в Рим. Съперник на домакините в битката за трофея ще бъде тимът на Полша. Финалът ще се състои в събота, 16 септември. Тогава ще се проведе и мачът за бронзовите медали между Франция и Словения.

Пред 11 хиляди зрители волейболистите на Италия излязоха изключително мотивирани в двубоя с Франция, поведоха с 22:18 и спечелиха първия гейм с 25:21.

Във втората част те дръпнаха последователно с 9:5 и 16:11, стигайки до успешното 25:19, а в третия гейм продължиха да контролират играта. Италианците поведоха с 12:6, а след това и с 19:14, за да триумфират при 25:23.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Юри Романо с 15 точки, а Даниеле Лавия добави 13.

За Франция Бартелеми Шинениезе завърши с 10 точки.

„Това бе невероятна победа. Да играем през нашите фенове в Рим е изключително. Сега трябва да си починем и са се подготвим за финала. Играхме срещу Полша през миналата година на Световното първенство и искаме да постигнем същия резултат и в Рим“, коментира Романо пред официалния сайт на Европейската волейболна централа след мача с Франция в италианската столица.