След драма: Италия в топ 4 на Евроволей

Адзурите на полуфинал след инфарктен успех над Нидерландия

Националният отбор на Италия по волейбол за мъже се класира за полуфиналите на Европейското първенство, след като се наложи над тима на Нидерландия с 3:2 (19:25, 25:17, 25:16, 23:25, 15:12) в мач, игран в Бари.

Защитаващият титлата си тим на Италия влезе лошо в мача, като "лалетата" спечелиха първия гейм, водени от Михаел Паркинсон и Бени Туинистра.

Във втория сет Италия имаше предимство, като отлични изяви имаха Юри Романо, Джанлука Галаси и Алесандро Микиелето.

"Адзурите" продължиха доминацията си и в третата част, като поведоха с 4:1, а след това и с 11:6. те имаха 76% успеваемост в атака, като Романо направи последната точка за 25:16 с мощна атака.

Нидерландия обаче ве се предаде и със серия на Нимир Абдел-азиз поведе с 14:8 в следващия гейм. Италия почти се върна в мача при 22:23, но забиване в аут на Юри Романо даде тази част на "лалетата".

В тайбрека тимът на Италия бе по-концентриран с аванс от 8:6, а след това и 12:9. Даниел Лавиа отбеляза победната точка за 15:12 с атака.

Най-ремултатен в мача бе Абдул-Азиз с впечатляващите 31 точки, Микиелето отбеляза 22 за Италия, а Романо добави 21.

Италия се класира за Топ 4 в Рим, като на полуфинала ще се срещне срещу олимпийския шампион Франция, воден от италианския треньор Андреа Джани.