Франция с трета победа на Евроволей 2023

Шампионът от 2015 година Франция постигна трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Французите надделяха над Израел с 3:0 (25:21, 29:27, 25:17) в третата си среща от група D в Тел Авив и продължават без поражение. „Петлите“ са начело във временното класиране, а израелците заемат второто място с актив от две победи и една загуба до момента.

Тимоти Карле бе най-резултатен за Франция с 14 точки, а Стефан Бойе реализира 10.

В другата среща от групата снощи Турция надигра Гърция с 3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:23) и постигна първи успех на шампионата. Турците държат четвъртата позиция в подреждането с актив от една победа и две поражения, колкото имат и волейболистите на Гърция.

Република Северна Македония постигна втора победа от двата си мача до момента след като се наложи над Черна гора с 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) в двубой от група С в Скопие. Северномакедонците са втори в класирането за момента, докато Черна гора се намира на последното, шесто място с две поражения.

Александър Ляфтов отбеляза 14 точки, а Филип Савовски завърши с 11 точки за победата на домакините.

В същата група Нидерландия се справи с Чехия с 3:0 (25:22, 25:22, 25:22) и с две победи и една загуба заема третата позиция в подреждането, а чехите са четвърти с баланс 1-2.