2. - "А" група
  3. Пламен Николов: Ще освободим поне 5-6 футболиста от Ботев (Враца) (аудио)

Пламен Николов: Ще освободим поне 5-6 футболиста от Ботев (Враца) (аудио)

„Някои хора си помислиха, че могат само да получават заплати и да правят каквото си искат”

Изпълнителният директор на Ботев (Враца) Пламен Николов бе изключително недоволен от поражението на тима с 2:1 при визитата на Локомотив в Пловдив, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Шефът на новаците бе категоричен, че от тима през зимата ще бъдат освободени „поне 5-6 човека”, които са си помислили, че могат само да получават заплати без да играят.

„Играхме добре през първото полувреме, но определено имаше хора, които разочароваха с изявите си, най-вече през втората част”, заяви Пламен Николов след допуснатия обрат в парка „Лаута”. „Истината е, че през първото полувреме имахме повече положения за гол, но после смените ни сякаш не се включиха добре.

Иначе логично поведохме, макар и не от ситуацията, от която трябваше. После обаче си показахме нашата си слабост и не успяхме поне 10 минути да задържим преднината си. Вместо това, получихме изравнителен гол в края на първото полувреме, и то от статично положение, макар да сме говорили, че това е най-силното оръжие на Локомотив, защото те използват остри центрирания.

Вече през втората част не успяхме да намерим своя ритъм и логично се стигна до една грешка, при която те вкараха второ попадение след пас с гърди, а после за един футболист като Здравко Лазаров не е трудно да отбележи. Не знам защо така се получи.

Нямаше указания от наша страна да се прибираме в собствената си половина, но през втората част явно Локомотив си взеха поука от играта си преди почивката, започнаха да ни пресират повече, да атакуват и втората топка.

А от друга страна ние не бяхме концентрирани пред завършващата фаза”, сподели Николов, след което бе помолен да коментира ситуацията, при която отборът му имаше претенции за дузпа заради игра с ръка на Георгиев в наказателното поле на Локомотив.

След срещата изпълнителният директор на „смърфовете” Атанас Узунов отсече, че той не е видял подобна ситуация, но неговият колега от Ботев сподели друго:

„Коментарът пред камерите на Атанас Узунов относно ситуацията, при която ние имаме претенции за дузпа, е странна, защото на мен лично ми каза, че ако е бил той е щял да я отсъди, а пред вас заявява, че явно е бил на друг мач.

Питайте го Атанас Узунов пред кого е казал истината, нека не го коментираме повече, може да е бил за кафе и да не е видял”, допълни Николов, а в края бе попитан дали Ботев (Враца) скоро ще обяви своя нов старши треньор или временния наставник Тодор Гарев може да се превърне в постоянен такъв:

„Мислим, разбира се, за нов старши треньор, тъй като в момента това е временен вариант и ние искаме да имаме наставник, който да провежда тренировките, да прави тактиката и селекцията, но на този етап разглеждаме кандидатурите и в най-скоро време ще обявим своя нов наставник.

Определено обаче ще има освободени футболисти от нашия тим, тъй като някои хора си помислиха, че могат да си правят каквото си искат и да си получават пари. Тая работа обаче няма да стане и поне 5-6 човека ще бъдат освободени от този отбор.”

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа

Ясни са приоритетите в зимната селекция на Левски

„Сините“ търсят нови на два поста

ЦСКА в шок заради хора на Стипич

„Червените“ правят чистка заради слабата физическа подготовка

Атанас Рибарски: До последно търсихме успеха

"Мисля, че по-чистите ситуации през първото полувреме бяха за нас", заяви треньорът на Крумовград

Янко Георгиев: Крумовград трябва да съжалява за ремито с Хебър