3. Дузпи спасиха Локомотив Пловдив от срам за Купата

Дузпи спасиха Локомотив Пловдив от срам за Купата

"Смърфовете" се налижиха над Черноморец Бургас

Елитният Локомотив Пловдив имаше нужда от изпълнение на дузпи, за да елиминира третодивизионния Черноморец Бургас за Sesame Купа на България. Двубоят на стадион "Лазур" завърши 1:1 в редовното време, а при наказателните удар пловдивчани бяха по-точни и спечелиха с 4:2. Хуан Переа откри резултата в началото на втората част, а Живко Петков изравни в 78-ата минута.

При дузпите за "акулите" пропуснаха Тодор Чаворски и Станислав Маламов, докато само Ангел Лясков не успя да се разпише за гостите, които продъжлиха към осминафиналите.

В 18-ата минута Хуан Переа беше длъжен да се разпише във вратата на Черноморец след перфектно подване на Медвед. Нападателят на Локомотив пое топката в наказателното поле, но заложи на силата и съответно точността му изневери.

В 22-рата минута Живко Петков отправи далечен изстрел, който беше насочен право в обсега на стража Кристиан Томов и той лесно парира топката. В 36-ата минута Марсилио се измъкна от втора позиция, финтира защитник и нанесе удар, който беше лесно уловен от стража Димитър Тодоров.

В 51-рвата минута Локомотив поведе с дебютно попадение на Хуан Переа. Той беше изпуснат от защитата на Черноморец след извеждащо подаване по въздух и останал сам срещу вратаря не допусна грешка.

В 65-ата минута "акулите" бяха близо до това да изравнят резултата. Станислав Маламов шутира силно към близкия ъгъл, но Томов успя да избие в корнер. Секунди по-късно бургазлии имаха претенции за дузпа, които бяха подминати от главния съдия Кузев. Те искаха игра с ръка на Переа, но такава не беше отсъдена.

По-активните действия на Черноморец се отплатиха с изравнителен гол в 78-ата минута, който зарадва публиката. Прекрасно центриране на Тодор Чаворски беше засечено с глава от Живко Петков. Голмайсторът на "акулите" обърна топката към далечния ъгъл на вратата и изравни.

До края на редовното време нов гол не падна и така срещата влезе в продължения. Първото продължение от 15 минути бе доста скучно и не предложи нищо интересно за зрителите. В 114-ата минута удар на Димо Бакалов с глава премина много застрашително над горната греда на вратата зад Томов. Локомотив не показа по никакъв начин, че желае успеха, а Черноморец не успя да създаде нова сериозна опасност в предни позиции и така двата тима достигнаха до изпълнение на дузпи.

При наказателните удари Хуан Переа реализира първата дузпа за гостите, а ударът на Чаворски срещна гредата. Последва точно изпълнение от Христо Иванов, след което Живко Петков вкара първа дузпа за Черноморец.

Ангел Лясков застана за третия опит за "смърфовете", като Димитър Тодоров спаси. Опитният Станислав Маламов също сбърка от бялата точка, като Томов спаси неговия удар.

Ефе Али с безупречно изпълнение реализира четвъртия наказателен удар за "смърфовете". Михаил Михов с изпълнение на Паненка остави Черноморец в мача. Ивайло Иванов обаче вкара петия опит за Локомотив и прати отбора в следващия етап на турнира.

Локо София и Спартак Вн олекнаха с по 5 бона

Паричната санкция за Левски е 3300 лева

Калпаков: Славия е фаворит

Двата тима излизат един срещу друг за Купата

Кокала води България срещу Беларус

Аматьорският национален отбор на България излиза срещу селекцията на Беларус на старта на европейските квалификации в турнира на УЕФА - Regions Cup.

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1948 1:0