3. Мощен Лудогорец продължи с победите - 3:0 над ЦСКА 1948

Мощен Лудогорец продължи с победите - 3:0 над ЦСКА 1948

"Орлите" дръпнаха с 6 точки на върха в efbet Лига

Лудогорец не срещна никакви трудности за 11-ата си победа през сезона в efbet Лига след 3:0 над ЦСКА 1948 в мач от 13 кръг. Две попадения за "орлите" заби Ерик Маркус, веднъж се разписа и Ивайло Чочев.

С успеха тимът на Игор Йовичевич дръпна с 6 точки на Ботев (Пловдив) и Левски, като "орлите" имат мач по-малко, който е именно срещу "канарчетата".

ЦСКА 1948 пък пропусна да излезе от кризата, след като има само една победа в последните си 6 мача при 2:0 навън срещу Локомотив (Пловдив).

Двубоят започна с положение пред вратата на домакините, но Стив Фуртадо стреля в аут.

Първата по-сериозна ситуация за лидера в първенствоно доведе и до попадение - след опит на гостите да изнесат топката чрез Талис Кантанхеде, Ерик Маркус пресира и успя да отнеме, след което направил двойно с Ивайло Чочев, за да може бразилецът да вкара, след като вече се бе придвижил към наказателното поле на съперника.

Скоро след това "орлите" бяха близо да удвоят, но удар на Рик Джонатан бе париран от Алекс Божев.

В средата на първата част Лудогорец удари повторно. След центриране от ъглов удар отбраната на гостите първоначално се спраиви, но Групер с глава изведе Ивайло Чочев зад защитата на ЦСКА 1948 и с удар вкара за 2:0. Националът на България не се зарадва, тъй като част от кариерата му мина именно в Бистрица.

В 33-ата минута и Серджио Падт трябваше да се намесва, след като Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле, а Радослав Кирилов с глава стреля към близката греда.

Минута преди почивката "орлите" получиха право да изпълнят пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, зад топката застана Ивайло Чочев, чийто изстрел прелетя опасно близо от целта.

Втората част поднови със ситуация пред вратата на столичани, след като центриране в наказателното поле намери Дени Групер, чийто изстрел срещна тялото на бранителя Асен Георгиев.

В 48-ата минута интригата окончателно бе убита, след като ЦСКА 1948 загуби топката в средата на терена, Руан Крус намери перфектно Ерик Маркус на крилото, който проби до наказателното поле, след което нанесе прецизен удар за 3:0.

В 62-ата минута ЦСКА 1948 изпусна и най-добрата си възможност за попадение, след като Марио Илиевски не успя да нанесе хубав удар на втора греда след центриране от ъглов удар.

Последваха минути, в които видимо мачът вече се доиграваше - Лудогорец бе взел своето, а гостите от София видимо не успяваха да поставят под напрежение своя съперник.

Минута преди края на редовното време резервата Квадво Дуа се озова на стрелкова позиция, но последвалият му изстрел бе париран от Божев.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Ерик Маркус (15)
2:0 Ивайло Чочев (24)
3:0 Ерик Маркус (38)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан , 12. Руан Крус, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси , 77. Ерик Маркус

Старши треньр: Игор Йовичевич

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев, 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан , 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 10. Радослав Кирилов, 7. Талис Кантанхеде, 28. Неделко Пишчевич, 19. Стив Фуртадо, 58. Марто Бойчев, 5. Асен Георгиев

Старши треньор: Валентин Илиев

Рефер: Георги Кабаков

Игор Йовичевич: Краят на първенството е далече

Специалистът говори след 3:0 над ЦСКА 1948

Валентин Илиев след 0:3: Грешки на растежа

Старши треньорът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев изрази разочарованието си от начина, по който тимът му отстъпи с 0:3 на Лудогорец

Кокала води България срещу Беларус

Аматьорският национален отбор на България излиза срещу селекцията на Беларус на старта на европейските квалификации в турнира на УЕФА - Regions Cup.

Ангел Стойков: Имаме място в професионалния футбол

"Идеална възможност беше момчетата да покажат качествата си срещу реномиран отбор", каза треньорът на Черноморец