3. НА ЖИВО: Левски – Берое 0:1

НА ЖИВО: Левски – Берое 0:1

Гледайте и следете мача тук…

Левски е домакин на Берое в мач от XIII кръг на футболната ни efbet Лига.

Двата отбора са в отлично настроение, защото спечелиха последните си мачове като „сините“ взеха дербито с ЦСКА с 1:0, а заралии надвиха Спартак (Варна) с 3:0 под ръководството на новия си треньор Хосу Урибе.

Аут от състава на домакините е Асен Митков, докато от този на гостите липсва Викторио Вълков.

През изминалата година Левски и Берое се срещнаха два пъти. В София “сините” се наложиха с 1:0, но в Стара Загора отстъпиха с 1:2.

Мачът на „Герена“ стартира в 19:00 часа и е пряко в ефира на Диема спорт, а Novsport ще проследи развитието му в реално време, докато нашите посетители могат да гледат Левски – Берое на ЖИВО ТУК.

------------------------------

Левски започна по-активно срещата, като стигна до първия точен удар в двубоя в 8-ата минута. Фабио Лима проби през средата и отклони вляво от себе си за Майкон, който шутира с левия си крак, но Артур Мота съумя да избие.

Първата по-опасна атака за Берое дойде в 13-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира към границата на наказателното поле на Берое, където Леандро Годой овладя на гърди и стреля от воле, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Матей Маркович.

Джавад Ел Джемили отправи силен удар от средно разстояние в 25-ата минута, но топката премина покрай левия страничен стъллб на вратата на Берое.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Александър Колев навлезе в наказателното поле чрез дрибъл и отправи мощен удар. Артур Мота обаче демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Първият точен удар за старозагорци в двубоя дойде в 51-вата минута, когато Исмаел Ферер навлезе в наказателното поле на Левски и шутира по земя. Матей Маркович обаче внимаваше и улови.

В 58-ата минута Кевин Сейхас центрира на втора греда в наказателното поле на домакините, където Лучано Скуадроне се извиси над всички и стреля с глава. Маркович бе добре позициониран и успя да спаси.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 44. Матей Маркович – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами (К) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре;

Треньор: Станислав Генчев;

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер, 23. Кевин Сейхас, 15. Енцо Еспиноса – 9. Леандро Годой;

Треньор: Хосу Урибе.