2. - "А" група
  3. Емил Велев: Трябваше да вкараме още 2-3 гола, но и за 2:1 се дават три точки (аудио)

"Гостите няма защо да се оплакват от рефера, понеже той даже понякога ги улесняваше и им свиреше несъществуващи нарушения"

Новият старши треньор на Локомотив (Пловдив) Емил Велев сподели, че „смърфовете” напълно заслужено са стигнали до успеха след обрат срещу Ботев (Враца) в мача от 13-ия кръг на „А” група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Специалистът разкри, че не е включил в групата за срещата сърбина Ненад Лукич, защото е преценил, че няма да се нуждае от услугите му и се надява със завръщането на Базил де Карвальо от националния отбор на Гвинея Бисау, нещата в нападение да изглеждат „по-добре за Локомотив”.

„Бяхме наясно, че Ботев (Враца) ще разчита на дълги подавания в нашата половина и очакванията ни се оправдаха, тъй като те използваха този прийом цял мач”, заяви Велев.

„Първите десетина минути имаше леко стъписване в нашия отбор, но футболистите на Локомотив знаеха, че победата е задължителна и въпреки, че тя дойде трудно, мога да кажа, че затова пък е по-сладка.

Бях спокоен по време на срещата, макар гостите да поведоха в резултата, понеже знаех, че това го има във футбола – да се озовеш в ролята на догонващ. Доволен съм от резултата и от трите точки, а донякъде и от играта, понеже показахме характер и обърнахме мача.

Може би трябваше да вкараме още 2-3 гола, но пък и за 2:1 дават три точки”, сподели Кокала, след което бе помолен да сподели впечатленията си от играта на Милош Релич, който направи един фрапантен пропуск през втората част, а и за отсъствието на Ненад Лукич от групата на „смърфовете”:

„Релич направи доста хубави неща, но изпусна 1-2 гола и после се смути, така че аз го смених точно поради тази причина. Той обаче е млад футболист и има потенциал, според мен, просто трябва да работи върху спиране, подаване и удар. Колкото до Лукич - преценихме, че няма да ни трябва за този мач, но това не значи, че в следващия двубой няма да го ползваме.

Относно ситуацията с Базил де Карвальо мога да кажа, че знаем за неговия гол за националния отбор. С него нещата в атака могат да изглеждат още по-добре, така че се надявам да се включи пълноценно в тренировките като се завърне в Пловдив”, поясни Велев, след което бе попитан дали има ясна идея за зимната селекция и бе помолен да коментира ситуацията в 30-ата минута, при която гостите от Враца имаха претенции за дузпа:

„Нашите скаути търсят футболисти за зимна селекция, но не искам трансфери „на килограм”, а само такива, от които имаме нужда и сме убедени, че са правилни.

Смятам, че гостите няма защо да се оплакват от рефера, понеже той даже понякога ги улесняваше и им свиреше несъществуващи нарушения, а ситуацията, при която те имат претенции за дузпа, я видях ясно и мога категорично да кажа, че наказателен удар нямаше как да бъде отсъден.”

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа

Ясни са приоритетите в зимната селекция на Левски

„Сините“ търсят нови на два поста

ЦСКА в шок заради хора на Стипич

„Червените“ правят чистка заради слабата физическа подготовка

Атанас Рибарски: До последно търсихме успеха

"Мисля, че по-чистите ситуации през първото полувреме бяха за нас", заяви треньорът на Крумовград

Янко Георгиев: Крумовград трябва да съжалява за ремито с Хебър