3. Иран и Нигерия направиха първото равенство на световното (СНИМКИ+ВИДЕО)

Иран и Нигерия направиха първото равенство на световното (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора изиграха най-слабия мач до момента и стигнаха до 0:0

Иран и Нигерия се изправиха един срещу друг във втория мач от Група F на световното първенство в Брализия, където са още тимовете на Аржентина и Босна и Херцеговина. Двата тима направиха първото равенство на Мондиала и изиграха най-слабия мач до момента, стигайки до 0:0. Двубоят завърши и само с 1 жълт картон.

Тези два отбора се изправят един срещу друг за втори път. През 1998 година Нигерия победи с 1:0 в контролна среща.

През цялото време футболистите на Стефан Кеши бяха по-активите на терена на стадион "Арена да Байшада", но така и не намериха верния път към вратата на иранския вратар. В началните минути символичните гости пратиха топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради нарушение в атака.

Играчите на Нигерия залагаха на центрирания от двата фланга и удари от далечно разстояние, но избраниците на Карлуш Кейрош бяха се прибрали изцяло в собствената си половина и трудно оставаха свободни пространства.

През първото полувреме пред Иран се откри много изгодно положение да открие резултата, но топката бе изчистена на време. Тогава Реза Гоочанейхад стреля опасно с глава, но на голлинията Винсент Ениама показа класата си. Иранците пропуснаха втория си голям шанс в 77-ата минута чрез играещия във Фулъм Ашкан Деяга, който остана под топката и така не успя да нанесе силен удар.

В края на срещата футболистите на Нигерия вдигнаха оборотите и направиха всичко възможно да стигнат до победата, но самоотвержените изяви на вратаря и защитата пред него запазиха нулевото равенство.

На 25 юни Иран играе срещу Босна, а Нигерия срещу Аржентина.