3. Наполи нанесе трета загуба на Ювентус (ВИДЕО)

Наполи нанесе трета загуба на Ювентус (ВИДЕО)

Игуаин със страхотен мач за домакините

Ювентус записа трета загуба от началото на сезона в Серия А. Тимът отстъпи с 1:2 при гостуването си на Наполи в двубой от шести кръг на първенството.

Домакините започнаха силно и още в 10-ата минута Гонсало Игуаин уцели греда.

Натискът им даде резултат в 26-ата, когато стадио "Сан Паоло" избухна след гол на Лоренцо Инсине. Той направи двойно с Игуаин и не остави шансове на Джанлуиджи Буфон.

Голмайсторът обаче бе сполетян от неприятна травма в десния крак и малко преди края на първата част бе заменен от белгиеца Дриес Мертенс.

Ювентус започна по-добре втората част, но домакините прекършиха устрема им. В 62-ата минута Гонсало Игуаин направи продължителен самостоятелен пробив и с нисък удар реализира за 2:0. Интересното е, че всички негови голове през сезона са у дома.

120 секунди по-късно "старата госпожа" отговори. Паоло Дибала центрира и на задната греда на Пепе Рейна Марио Лемина засече топката във вратата му. Това бе първият му гол за клуба.

До края резервата Мората пропусна чисто положение, а в добавеното време нападателят имаше претенции и за дузпа.

С успеха си Наполи излезе на осмо място в класирането с девет точки, а Ювентус са едва 13-и с пет.