3. Лацио победи драматично Фиорентина, Имобиле герой с гол от дузпа (ВИДЕО)

Лацио победи драматично Фиорентина, Имобиле герой с гол от дузпа (ВИДЕО)

"Римските орли" постигнаха победа с 1:0 у дома

Лацио постигна изключително драматична победа с 1:0 в домакинството на Фиорентина в двубой от 10-ия кръг на Серия А. Единственият гол в мача вкара Чиро Имобиле, който вкара от дузпа в добавеното време на срещата и така „орлите“ събраха 16 точки, изкачвайки се на 7-ото място, докато „виолетовите“ са точно над тях с точка повече в актива си.

Мачът започна с размяна на положения, но докато ударът на Луис Алберто в 12-ата минута бе неточен, то Лукас Белтран преодоля Иван Проведел в 13-ата минута, но ВАР не зачете гола му, тъй като имаше игра с ръка.

Четири минути след това Белтран можеше да вкара за гостите, но ударът му с глава мина покрай десния страничен стълб.

В края на първата част Проведел блесна, спасявайки удар на Николас Гонсалес.

Лацио бе по-активен в началото на втората част, но първо Тати Кастеянос стреля неточно, а след това Пиетро Терачано спаси шут на Фелипе Андерсон.

Двуострата игра продължи, като с пропуски за Лацио се отличиха Луис Алберто, Фелипе Андерсон и Матиас Весино, а Нико Гонсалес и Максим Лопес пропуснаха да вкарат за „Ла Виола“.

Драмата на „Олимпико“ стана пълна в добавеното време. В 94-ата минута удар на Матиас Весино с глава бе блокиран от Никола Миленкович, който игра с ръка. След преразглеждане с ВАР, съдията Матео Марченаро отсъди дузпа за Лацио.

В 95-ата минута зад топката застана Чиро Имобиле и показа, че е истински лидер на отбора, преодолявайки Терачано, за да донесе победата на „орлите“.