3. Ювентус обърна Фиорентина в дербито (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус обърна Фиорентина в дербито (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два гола на Тевес и изпусната дузпа приближиха "Старата госпожа" на точка от четвърта поредна титла

Ювентус е само на точка от четвърта поредна титла в Серия „А. Торинският тим заслужи победата си с 3:2 над Фиорентина, дошла след обрат, в дербито от 33-ия кръг на първенството на Италия.

С гол на Карлос Тевес в добавеното време на първото полувреме Ювентус се оттегли на почивка с преднина от 2:1. Гонсало Родригес откри от дузпа в 33-ата минута, но през второто полувреме той пропусна нов наказателен удар. А Тевес мушна трети гол за Юве. Точно преди края на редовното време Иличич оформи крайното 2:3 с красиво изпълнение на свободен удар.

Патрис Евра беше на точното място, за да блокира ранен опит на Алберто Акуилани. Постепенно домакините установиха контрол върху притежанието на топката. Въпреки това „виолетовите” откриха. Андреа Пирло събори Гонсало Родритес след първия половин час и потърпевшият вкара на Буфон.

Джанлуиджи Буфон записа 529-ия си мач за Ювентус. 37-годишният вратар, който защитава цветовете на торинския тим от 2001 г. насам, зае третото място във вечната тройка по участия за клуба, като задмина Джузепе Фурино (528). Повече мачове от Буфон имат само Алесандро дел Пиеро (705) и Гаетано Ширеа (552). Освен това, двубоят беше под №300 за 29-годишния полузащитник Клаудио Маркизио с екипа на Юве.

Пирло се реваншира три минути по-късно, когато завъртя от статично положение за Йоренте, който с глава изравни. Тевес осъществи пълен обрат с прекрасен удар с глава отблизо точно преди почивката. Асистенцията бе на Евра, който качи топката на главата на нападателя.

Фиорентина получи възможност да изравни в 66-ата минута, когато Киелини фаулира Хоакин. Но Родригес би в аут.

Точка на спора сложи Карлос Тевес 4 минути по-късно. Аржентинецът не се хвана на капана за изкуствена засада, напредна отдясно в наказателното поле и с хладнокръвен удар прати в далечния ъгъл. Асистенцията бе на Маркизио.

Късен гол на Йосип Иличич от свободен удар под гредата оформи крайното 2:3.

С победата Ювентус събира 76 точки и води с 14 пред Лацио, който разби Парма с 4:0. До края на сезона „римските орли” може да спечелят максимум 15 точки. Затова „Старата госпожа” се нуждае от само още 1, за да стане шампион, защото има предимство в директните двубои.