3. Юве на полуфинал в Шампионска лига след 0:0 на "Луи II" (ВИДЕО)

Юве на полуфинал в Шампионска лига след 0:0 на "Луи II" (ВИДЕО)

Димитър Бербатов влезе през втората част на двубоя, но не успя да помогне на своя тим да стигне до гол

Ювентус се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след като завърши при резултата 0:0 в реванша си срещу Монако на "Луи II" и благодарение на гола на Артуро Видал от първата среща продължава напред в турнира. Монако така и не успя за 90 минути да застраши сериозно вратата на шампиона на Италия и закономерно напуска турнира. Димитър Бербатов влезе в игра през втората част, което даде импулс в играта на "монегаските", които обаче не успяха да стигнат до попадение.

Монако диктуваше темпото на игра през първите 45 минути на двубоя, като отборът на Леонардо Жардим логично бе по-активният в атака, тъй като имаше да заличава гол пасив от първата среща.

Кондогбиа шутира силно в 6-ата минута, но топката профуча над вратата без да застраши Буфон.

Отличен пробив на Бернанрдо Силва можеше да доведе до първи гол в двубоя, но страхотна намеса на Бардзали спря паса на португалеца към негов съотборник.

Брилянтен пас на Пирло в 26-ата намери Лихтщайнер в предни позиции и матира отбраната на домакините, но Субашич излезе навреме и боксира топката преди футболиста на „бианконерите” да играе с нея.

В 36-ата минута Кондогбиа бе пресиран от двама футболисти на Юве и падна в наказателното поле, но шотландският рефер Уилям Колъм не зачете претенциите на домакините за дузпа.

„Монегаските” играеха предпазливо и залагаха предимно на центрирания, които обаче не затрудняваха добре подредената отбрана на Ювентус.

Фрапантна грешка в защита на Раги в 43-ата минута можеше да коства попадение във вратата на Монако. Карлос Тевес отне топката от бранителя, но не успя излезе на добра позиция за удар, подаде, след което топката бе изчистена.

Минута преди края на редовните 45 Тевес би от границата на големия пеналт, но не уцели очертанията на вратата.

Димитър Бербатов влезе през второто полувреме на мястото на Жереми Тулалан. Появата на българина повлия позитивно на домакините, които показаха повече острота в атака в първите минути след почивката.

При центриране на Моутиньо в 49-ата Буфон излезе неразчетено и след сблъсък с Абендур пропусна да избие топката, което обаче стори Евра, предотвратявайки сигурен гол.

Липсата на точен пас в крайната фаза на атаката спираше домакините да стигнат до така мечтания гол, който да ги върне в двубоя, а ударите към вратата на Буфон почти изцяло липсваха през втората половина на полувремето.

До края на двубоя Ювентус съумя да запази равенството, а в 90-ата минута Пирло дори можеше да отбележи гол от пряк свободен, но ударът му срещна сглобката на вратата. Така "бианконерите" се класираха за полуфиналите на Шампионска лига след 12 години пауза.