3. Вердер удари Сампдория в първия мач (видео)

Вердер удари Сампдория в първия мач (видео)

Носителят на Купата на УЕФА от 1992 г. Вердер Бремен си осигури комфортен аванс срещу финалиста от същата година, но в Шампионската лига Сампдория в определяния за най-интригуващ сблъсък в плейофите на най-престижната надпревара на Стария континент.

Носителят на Купата на УЕФА от 1992 г. Вердер Бремен си осигури комфортен аванс срещу финалиста от същата година, но в Шампионската лига Сампдория в определяния за най-интригуващ сблъсък в плейофите на най-престижната надпревара на Стария континент. „Бременските музиканти” спечелиха с 3:1 на своя „Везерщадион”. Голове през второто полувреме на Фритц, Фринг от дузпа и Писаро сломиха съпротивата на италианския тим, който при 0:1 остана с човек по-малко заради втория жълт картон на Лукини. Той се превърна в грешника за Самп, след като извърши глупаво нарушение в наказателното поле за втория гол на домакините. В последната минута обаче отпускане на домакините бе наказано от острието на тима от Генуа Пацини.

Вердер започна със система 4-3-1-2. Хънт играеше в ролята на плеймейкър в отсъствието на продадения в Реал Мадрид Месут Йозил, докато в предни позиции оперираха Уго Алмейда и Клаудио Писаро. Сампдория стартира с формация 4-4-2, като Джампаоло Пацини и Антонио Касано бяха двамата нападатели на гостите.

Двубоят започна по-добре за тях. В 4-ата минута Пацини бе намерен от дълбочина, но ударът му с глава прелетя в страни от вратата. Положението беше отлично за откриване на резултата. Нападателят на Самп реализира десет минути по-късно, но попадението беше справедливо отменено поради засада.

Вердер създаде най-чистата си ситуация през първата част в 28-ата минута. Тогава удар на Писаро се рикошира и стигна до нахлулия Алмейда. Неговият удар с глава обаче кацна на напречната греда и излезе в аут. Трябва да се отбележи и реакцията на вратаря Курчи, който с пръсти почти достигна топката и щеше да предотврати попадението.

Без да превъзхождат съперника си домакините от Вердер излязоха напред в резултата с началото на второто полувреме. Извън наказателното поле Клеменс Фритц изпрати перфектен удар в горния десен ъгъл на вратаря Курчи след лошо изчистване на Фернандо Тисоне.

Гостите реагираха като ужилени и в 58-ата минута нисък удар от дъгата пред наказателното поле на Пацини, който с едно движение финтира двама бранители на Вердер, срещна страничната греда.

Развръзката настъпи в 66-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за състава на домакините. Стефано Лукини задържа Себастиан Прьодъл при изпълнение на ъглов удар и освен че причини наказателен удар, защитникът получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 души. Торстен Фрингс бе точен от бялата точка, въпреки че Курчи усети ъгъла и едва не спаси шута.

Само две минути домакините вече тържествуваха класическа преднина след великолепна комбинация, която разсече отбраната на Сампдория. Клудио Писаро бе изведен технично от Уго Алмейда, който му върна на 1-2 с пета, и перуанецът не сбърка с удар пред вратарското поле.

Резервата Стефано Губерти имаше възможността изцяло да върне шансовете на Сампдория, но в 85-ата минута негов шут пред наказателното поле прелетя над вратата. Все пак италианският тим съумя да стигне до жизнено важния гол на чужд терен. Това стана с изтичането на 90-ата минута, когато центриране на Станкевичус намери най-голямата заплаха за германската врата през целия мач Пацини, който с глава накара Вийзе да не мръдне.

Всичко ще се реши на реванша на „Луиджи Ферарис” в Генуа на 24 август (вторник).

ВЕРДЕР – САМПДОРИЯ 3:1
51’ Фритц (1:0)
67’ Фрингс /д./ (2:0)
69’ Писаро (3:0)

90’ Пацини (3:1)