3. Ван Нистелрой обра точките за "Динозаврите" след 2:1 над Шалке (видео)

Ван Нистелрой обра точките за "Динозаврите" след 2:1 над Шалке (видео)

Раул не впечатли, холандецът със страхотен мач за Хамбургер

Хамбургер стартира сезона си в Бундеслигата с впечатляваща победа с 2:1 над Шалке. Срещата предложи много футбол и интересни моменти, а Рууд Ван Нистелрой блесна с два гола за ханзеатците и още куп пропуснати положения. Новата звезда на Шалке Раул показа, че все още не се намира в оптимална форма и не успя да създаде големи притеснения за противниковия отбор до 63-ата минута, в която бе заменен от Кристоф Мориц.

Домакините бързо изпуснаха контрола над срещата и това позволи на Шалке да създаде по-стойностните положения през първото полувреме. Опитите на Джефересън Фарфан обаче не доведоха до практически резултат. Хамбургер постепенно се активизира и в последните секунди на полувремето Ван Нистелрой нацели напречната греда на Мануел Нойер след хубав пряк свободен удар. Сънародникът му Елхеро Елия стреля при добавката, но топката попадна право в Мануел Нойер.

След паузата Ван Нистелрой не прости на Нойер и с отлично воле след центриране на Елия матира немския национал за 1:0.

Гостите останаха с човек по-малко след час игра, тъй като Бенедикт Хьоведес извърши две груби нарушения в рамките на 10 минути и напусна терена след червения картон, който получи от Волфганг Щарк.

Фарфан отвърна на предизвикателството в 80-ата минута също с красиво изпълнение за 1:1. Иван Ракитич центрира високо в наказателното поле, там перуанският нападател засече кълбото с левия крак и не остави шансове на Франк Рост. „Червените шорти” реагираха на момента и три минути по-късно Рууд Ван Нистелрой прати феновете на тима в бурна радост. Холандецът се прояви в добре познатата си светлина, след като Зе Роберто проби мощно в наказателното поле и сервира топката на нападателя, който единствено подложи крак за 2:1.