3. Шалке потъна за трети път, Хофе удари „миньорите”

Шалке потъна за трети път, Хофе удари „миньорите”

Сините се закотвиха на дъното без точки след три кръга

Многомилионната селекция на Шалке и Феликс Магат не успя да спечели първите си токи за сезона в Бундеслигата след третата си поредна загуба. „Миньорите” бяха неприятно изненадани с 0:2 от компактния и смъртоносен в нападение тим на Хофенхайм. С третата си поредна победа 1899 не познава поражението и продължава да удържа първото място в таблицата на шампионата.

Айзък Ворса откри за домакините в края на първото полувреме, а вратарят на Шалке и германския национален отбор Мануел Нойер допусна куриозен гол в 93-ата минута, с който подпечата победата на Хофе.

Шалке очаквано започна мача силно в търсене на първи гол. Клаас Ян Хунтелаар, Раул и Еду бяха на върха на атаката за формацията на Феликс Магат. Въпреки показаната несработеност офанзивата на гостите работеше ефективно и успя да създаде множество неприятности на вратаря Том Щарке. Гол във вратата на Хофе обаче не падна. Хунтелаар бе най-активен за Шалке през първото полувреме, но ударите или извеждащите му пасове не спомогнаха за позитивен завършек на полувремето.
Малкото атаки, които Хофе успя да изгради все пак доведоха до резултат. Първо голмайсторът Ведад Ибишевич не успя да намери мрежата, след като негов удар премина на сантиметри покрай страничната греда на Нойер. В момент на абсолютно невнимание защитата на Шалке изпусна Айзък Ворса при центриране от корнер и ганайският халф се разписа с глава за 1:0.

През второто полувреме лошият късмет налегна още по-силно гостите от Гелзенкирхен. В 59-ата минута Хунтелаар нацели напречната греда, а топката падна на сантиметри пред гол линията. За гостите в игра влезе и другото ново попълнение Хосе Хурадо, който заигра зад нападателната тройка. Раул допусна последният голям пропуск за „сините”, след като стреля неточно с глава сам срещу вратаря в 84-ата минута.

Мануел Нойер сложи край на срещата с нелепия гол, който допусна в третата минута от добавеното време. Далечен удар отскочи от гредата и от тялото на Нойер, след което кълбото спря в мрежата.