3. Роналдо вдъхна живот на Реал за обрат над опашкаря Ла Коруня (ВИДЕО)

Роналдо вдъхна живот на Реал за обрат над опашкаря Ла Коруня (ВИДЕО)

"Кралете" победиха с 2:1 на "Риасор" с голове на Кака и Игуаин

Реал Мадрид направи пълен обрат и спечели с 2:1 гостуването на Депортиво Ла Коруня в 25-ия кръг на Ла Лига. Супер Депор поведе през първата част, но през втората част Кристиано Роналдо се появи като резерва и асистира за победния гол на Игуаин след изравнително попадение на Кака.

Това бе седма поредна загуба за Депортиво, която оставя галисийците на дъното с пасив от цели 9 точки до спасителното 17-то място. Реал пък записа трета поредна победа в шампионата след успеха на „Риасор”, където по традиция играе много трудно.

Супер Депор започна по-силно, а без Кристиано Роналдо гостите за пореден път не бяха познатото страшилище.

Пепе на два пъти изчисти от опасни позиции, а Игуаин се измъкна от защитата, но беше маркирана тънка засада.

Ди Мария стреля от пряк свободен удар, но Арансубия спаси и прати в корнер. Пици бе много близо до първия гол, ала силният му удар мина на сантиметри до гредата.

Първият гол обаче не закъсня за домакините. Пици пусна за Рики, който се промъкна между Пепе и Карвальо, а после с левия крак намери близкия долен ъгъл за 1:0. Диего Лопес също може да бъде винен за попадението, тъй като не се намеси убедително.

Марсело спаси Реал от нов гол преди почивката и изчисти от голлинията удар на Пици, който финтира Пепе.

През втората част Кайехон пропусна ранна възможност на задната греда с глава.

Нервите на Моуриньо издържаха до 57-ата минута. Тогава Специалния направи тройна смяна и извади неефективните Марсело, Модрич и Есиен, за да пусне Роналдо, Йозил и Кедира.

След час игра Роналдо намери Игуаин с хитър пас и аржентинецът се разписа, но попадението бе отменено заради засада.

После самият Роналдо вкара в мрежата след рикошет, но пак имаше засада и отново преднината на Депортиво се запази.

Голът обаче се печеше и неизбежното се случи в 73-ата минута. Ди Мария намери Кака пред наказателното поле, а бразилският плеймейкър напомни за най-добрите си дни, като прати премерен удар в долния десен ъгъл за 1:1.

Роналдо стреля опасно по диагонала след отличен рейд сред защитниците, но Арансубия изби.

Португалецът бе още по-близо до гол 10 минути преди края, ала ударът му с глава мина на сантиметри до дясната греда.

Роналдо бе в основата на победното попадение в 88-ата минута. Кака изведе Роналдо, който без егоизъм пусна за Игуаин, за да може аржентинецът на празна врата да вкара един от лесните си голове за 1:2.

Ди Мария получи втори жълт картон в 90-ата минута и ще пропусне „Ел Класико”, но до края Реал запази успеха с 10 души и си тръгна с три точки.

Реал Мадрид е трети с 52 точки, само на една зад втория Атлетико Мадрид. Супер Депор остава на последното 20-то място с едва 16 и само 3 победи за целия сезон.