3. Реал тресна Барса и в Ла Лига, гледа уверено към "Олд Трафорд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал тресна Барса и в Ла Лига, гледа уверено към "Олд Трафорд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" се наложиха с 2:1, вече са на 13 точки зад "блаугранас"

Отборът на Реал (Мадрид) постигна нова изключително престижна победа в рамките само на 4 дни, след като днес отново се наложи над вечния съперник Барселона, този път с 2:1. Двубоят се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Преди броени дни пък, "кралете" биха каталунците с 3:1 на техния "Ноу Камп" в полуфинален реванш от турнира за Купата на Краля.

Този успех идва като по поръчка за самочувствието на "белия балет" преди решителния реванш от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Първият мач на "Сантяго Бернабеу" пък завърши наравно 1:1.

Иначе Бензема изведе Реал напред още в 6-та минута, а Меси изравни в 18-ата. Крайното 2:1 оформи Рамос в 82-ата минута.

Каталунците завършиха двубоя с 10 човека, след като в даденото от рефера продължение Виктор Валдес си изкара набързо два жълти картона.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултата още в 6-та минута, когато Мората се подигра с Дани Алвеш на фланга и подаде в пеналта, където Пике и Масчерано се разминаха с топката, тя стигна до Бензема, който отблизо не сбърка за 1:0.

След гола гостите овладяха инициативата и в 19-ата минута съумяха да възстановят статуквото. Тогава Алвеш намери включващия се Меси в пеналта, аржентинецът финтира Рамос и с удар по земята матира Лопес за 1:1.

Играта продължи да бъде двуостра и след няколко хубави пробива на Мората, които не доведоха до нищо съществено, в 32-ата минута кълбото попадна в Меси, който стреля от дъгата на наказателното поле, но Диего Лопес спаси.

В 39-ата минута пък, Мората можеше да се превърне в герой за своите, засичайки с глава центриране на Модрич, ала топката се оплете от външната страна на мрежата.

Втората част стартира с по-добра игра на каталунците и в 57-ата минута Лео Меси страхотно проби защитния вал и пусна подаване към Вийя, който в момента на удара беше блокиран блестящо от Варан.

В същото време на терена се появи пазеният за реванша от Шампионската лига с Манчестър Юнайтед - Кристиано Роналдо, който даде страхотен импулс в играта на столичани. Още в 65-ата минута той бомбардира Валдес от фаул, ала капитанът на Барса в този мач спаси.

След влизането на португалеца на терена превъзходството на Барса бе заличено и каталунците трудно успяваха да задържат продължително време топката.

В 76-ата минута Пепе изведе Мората очи в очи със стража на гостите, но младокът трепна и стреля в тялото на Валдес.

Така се стигна до 82-ата минута, когато натискът на "кралете" даде резултат. Тогава Модрич центрира от корнер вдясно от вратата на Валдес, Рамос се извиси над всички и с глава даде отново аванс на своите - 2:1.

До края на двубоя преднината на Реал можеше да стане още по-изразителна, но в 88-ата минута Кристиано Роналдо замалко да разглоби вратата от фаул, намирайки лявата й сглобка. При добавката пък Пепе не успя да уцели вратата от няколко метра.

В даденото от съдията продължение пък, каталунците имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени. В резултат на това Валдес репликира на няколко пъти рефера и си изкара два жълти картона, оставяйки своите с човек по-малко.

След успеха Реал остава 3-и и вече има актив от 55 точки, но се намира на цели 13 зад каталунжиоте, които са с 68. На второ място е Атлетико (Мадрид) с 56 точки, но и с мач по-малко.