3. Реал с втори пореден успех след 2:0 над Райо (+ВИДЕО)

Реал с втори пореден успех след 2:0 над Райо (+ВИДЕО)

Серхио Рамос герой и грешник за своите в юбилея на Моу

Отборът на Реал (Мадрид) постигна втора поредна победа в първенството, след като тази вечер се наложи с 2:0 над тима на Райо Валекано. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 24-ия кръг на испанската Ла Лига. Това бе мач номер 100 за наставника на "белите" Жозе Моуриньо в испанския елит.

Срещата започна с летящ старт за "белия балет", след като още в 3-та минута юношата на домакините Мората получи в наказателното поле от Кака и с десния крак изведе своите напред.

Натискът на "кралския клуб" продължи и след този гол и в 12-ата Йозил центрира от фаул в пеналта на "пчеличките", където Серхио Рамос се извити над всички и с глава удвои аванса на своите.

Въпреки попадението си обаче, испанският национал играеше нервно и само в рамките на няколко секунди си изкара два жълти картона - първият в 17-ата, а вторият в 18-ата минута, оставяйки Реал с човек по-малко на терена.

Изгонването на Рамос даде лек импулс в играта на Райо Галвес, Лео, Пити и Домингес не успяха да преодолеят Диего Лопес.

Въпреки че бяха с човек по-малко "кралете" също имаха своите възможности, но Роналдо и Есиен обстрелваха неточно вратата на гостите.

През втората част атаките към двете врати продължиха, ала мерникът на играчите в двата тима в повечето случаи бе неточен и те шутирата директно в аут.

Все пак Лопес и Рубен трябваше да се намесват в дадени ситуации, като стражът на "пчеличките" определено ще е щастлив, че не позволи на Кристиано Роналдо да се разпише в мрежата му.

След победата Реал вече има 49 точки в актива си и заема 3-о място във временното класиране, на 4 зад 2-ия Атлетико и на цели 16 от лидера Барселона. Гостите от Райо пък са 7-и с 37 пункта.