3. Реал (Мадрид) стовари гнева си над Бетис (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) стовари гнева си над Бетис (ВИДЕО)

„Белия балет” победи с 6:1, Иско вкара два

Реал (Мадрид) победи по категоричен начин гостуването си на Бетис в мач от осмия кръг на Примера Дивисион. Срещата, която се игра на стадион „Бенито Виямарин”, завърши при резултат 6:1. Така отборът на старши треньора Зинедин Зидан прекъсна серията си от три поредни равенства.

С два гола се отличи полузащитникът Иско. Той стана автор на гол №100 за Реал под ръководството на Зидан. Освен това, халфът за първи път вкара два гола в един мач при гостуване.

Останалите, които се разписаха за мадриския гранд, бяха Рафаел Варан, Карим Бензема, Марсело и Кристиано Роналдо. Точен за домакините бе Алваро Сехудо.

С този успех Реал събра 18 точки и заема второто място във временното класиране. Първи е Атлетико (Мадрид) също с 18. По-рано „дюшекчиите” победиха също убедително – 7:1 над Гранада. Бетис е 15-и с 8.

„Белия балет” владееше топката 52% от игровото време и беше отправил общо 30 удара, 9 от които в очертанията на вратата. Домакините успяха само два път да стрелят точно към Навас и единият изстрел попадна в целта.

Това бе и най-голямата загуба за Бетис като домакин в "Ла Лига". След края на срещата феновете изпратиха футболистите с бурни освирквания.

Гостите решиха всичко още през първото полувреме. Тимът на Зидан водеше с 4:0 до почивката с голове на Варан (4), Бензема (31), Марсело (39) и Иско (45). Домакините върнаха едно попадение в 55-ата минута, но нови два гола, дело на отново на Иско (62) и Роналдо (78) изцяло сломиха съперника.

За първи път под ръководството на Зинедин Зидан Реал вкара 6 гола като гост в първенството.