3. Реал Мадрид потрепери срещу слабак на „Бернабеу”, но взе своето (ВИДЕО)

Реал Мадрид потрепери срещу слабак на „Бернабеу”, но взе своето (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо носи трудна победа с 2:1 над борещия се за оцеляване Спортинг Хихон

Реал Мадрид постигна неочаквано трудна победа у дома над намиращия се в опасната зона тим на Спортинг Хихон.

Европейският клубен шампион и лидер в испанската Примера все пак взе своето, след като Кристиано Роналдо реализира две бързи попадения още в началото на мача от XIII кръг.

Гостите обаче могат да съжаляват, че си тръгнаха с празни ръце, защото в заключителните минути пропуснаха дузпа.

През целия двубой над „Сантяго Бернабеу” не спря да вали, но въпреки това на стадиона имаше 67 118 души, които обаче надали са останали очаровани от видяното.

Все пак, домакините постигнаха четвърти пореден успех и временно увеличиха аванса си на върха на цели 7 точки, а и останаха непобедени в 31 официални съперничества от всички турнири.

В събота треньорът на „Белия балет” Зинедин Зидан реши Лукас Васкес да замени контузения Гарет Бейл  в атаката на тима, който можеше и да се окаже в ролята на догонващ в третата минута, ако Карлос Кармона бе по-хладнокръвен.

В ответната атака Лукас Васкес спечели дузпа, след като Серхио Алварес го фаулира ненужно, а  Кристиано Роналдо бе безапелационен за 1:0.

В 13-ата минута португалецът бе близо до втори гол, но пропусна с глава, но пет по-късно все пак се разписа с плонж – 2:0.

В 20-ата пък Серхио Рамос стреля с атрактивна ножица, а след рикошет топката срещна гредата. Впоследствие капитанът я прати в мрежа, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гостите обаче не се отказаха и в 35-ата минута Кармона вкара красив гол след грешка на Лука Модрич.

Преди почивката удар на Роналдо бе отразен с мъка от стража на гостите, а след нея Карим Бензема пропусна изгодна възможност.

Така се стигна до 78-ата минута, в която Спортинг получи дузпа, тъй като Начо задържа резервата Виктор Родригес в пеналта.

Дуйе Чоп обаче не успя да уцели вратата от бялата точка и стреля над гредата.

Натискът на астурианци продължи и след пропуска, така че в 82-ата Кейлор Навас трябваше да прави акробатичен плонж, за да спаси удар на Чоп.

В крайна сметка обаче Реал спечели и загря по най-добрия начин за големия сблъсък с Барселона, който е след седмица на „Ноу Камп”.

Спортинг Хихон остана в зоната на изпадащите след четвърта поредна загуба и с едва 9 точки от 13 кръга.