3. Раул плени Гелзенкирхен със страхотен дебют за Шалке (видео)

Раул плени Гелзенкирхен със страхотен дебют за Шалке (видео)

„Кралско сините” обърнаха Хамбургер за 2:1, легендата на Реал пропусна чист гол

Легендата да световния футбол Раул направи впечатляващ дебют за новия си отбор. 33-годишният нападател изигра решаваща роля за победата на Шалке над Хамбургер с 2:1 в първия полуфинал от турнира „Лига Тотал”, чиито домакин е стадионът на „кралско сините” – „Фелтинс Арена”.

Раул игра само 57 минути за новия си отбор, но  действията си на терена показа, че все още може да се представя на изключително високо ниво. 72 часа след раздялата си с Реал, където с 228 гола и 550 изиграни мача се сдоби със статут на икона, Раул плени въображението и на немските фенове.

Шалке се озова в ролята на догонващ след фрапантна грешка на бившия колега на Раул в Реал, Кристоф Мецелдер. Защитникът извърши непремерен пас, който бе прихванат от холандската машина за голове Рууд ван Нистелрой, който откри резултата още в шестата минута.

Раул изигра решаваща роля за изравнителния гол с отличен пас към Фарфан, който изведе бразилската „деветка” Еду пред гола и нападателят се разписа за 1:1. Раул не се спря дотук и с още два опасни удара към вратата на Франк Рост се доближи до дебютния си гол за Шалке, а в началото на мача единствено Рост успя да му се противопостави и да предотврати първия му гол за клуба. Испанецът не успя да се разпише, но ще има шанса да стори това и утре, когато Шалке ще спори във финала на блицтурнира срещу победителя от двубоя между резервния отбор на Байерн и Кьолн. Джърмейн Джоунс пък подсигури победата за „миньорите” в 49-ата минута.