3. Мицански изработи още един гол за Кайзерслаутерн

Мицански изработи още един гол за Кайзерслаутерн

Рангелов игра 30 минути за Борусия, която приключи подготовката без загуба

Илиян Мицански не спира да изумява феновете на Кайзерслаутерн с отличното си представяне в редиците на „червените дяволи”. Днес Лаутерите изиграха последната си контролна среща от лятната подготовка, в която надиграха шотландския Абърдийн с 2:0.

Мицански прекара първите 45 минути на терена, а след почивката бе заменен от неговия колега Ервин Хофер.

Първото попадение падна в 33-ата минута на първата част, като в основната му застана брилянтен извеждащ пас на Мицански към Кристиян Тиферт. Последният остана сам срещу вратаря Хауърд и безпроблемно изпъна мрежата за 1:0. Мицнаски създаде още няколко опасни ситуации през първата част с техничните си отигравания, но не срещна удачна реакция от страна на съотборниците си.

След почивката Хофер удвои преднината в 55-ата минута с добър удар с левия крак за крайното 2:0. Контролата беше последна за „червените дяволи”, като първият официален мач ще бъде срещу Оснабрюк в първия кръг за Купата на Германия.

В друга контролна среща нападателят на Борусия Дортмунд Димитър Рангелов игра 30 минути за победата над Арминия Билефелд с 2:0. Вестфалци завършиха подготовката си без загуба, а Арминия загуби пред 5000 зрители на собствения си стадион в официалното представяне на тима за новия сезон.

Попаденията отбелязаха Себастиян Кел и новото попълнение от Далечния Изток Шинджи Кагава. Рангелов влезе в игра в 63-ата минута на мястото на титулярния нападател Лукас Бариос.

През следващата седмица Борусия ще прати 13 футболисти от първия си отбор на международна служба, като един от тях ще бъде и Рангелов, който ще пътува с родните национали за контролата срещу Русия.