3. Мексико изпрати Хърватия у дома след бързи три гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мексико изпрати Хърватия у дома след бързи три гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Ацтеките” завършват в Група А на второ място и ще играят срещу Холандия, спорни положения белязаха срещата

Мексико записа втора победа в Група А на Световното първенство и продължава напред в надпреварата. „Ацтеките” победиха Хърватия с 3:1 и по този начин „шахматистите” ще стягат куфарите за Далмация.  Мексико завършва на второ място в групата след Бразилия, който победи Камерун с 4:1, и в следващата фаза ще играе срещу Холандия.

Голмайстори за мексиканците станаха Рафаел Маркес, Андрес Гуардадо и Хавиер Ернандес. Ветеранът Маркес определено ще запомни тази среща, тъй като той  изведе съотборниците си с капитанската лента на четвърто световно първенство и вкара гол на трето поредно.

Крахът на Хърватия беше пълен, след като Анте Ребич си изкара директен червен картон след много груба проява в самия край на двубоя.

Първото полувреме на двубоя ще се запомни единствено с гредата на Ектор Ерера и непростимия пропуск на Пералта, който се озова сам срещу Плетикоса след много добър извеждащ пас. Като цяло през първите 45 минути двата отбора играха здраво и не предприемаха излишни рискове. Малко по-активни бяха мексиканците, но така и не успяха да реализират положенията си.

Втората част предложи много повече емоции. Тогава паднаха всички четири гола. Главният съдия от Узбекистан Равшан Ирматов бе център на вниманието на няколко пъти, като най-спорното положение се случи в 63-ата минута. Тогава след силен удар към Плетикоса, Дарио Сърна скочи на пътя на топката, но посрещна кълбото с ръце. Футболистите на Мексико бурно реагираха на това, че Ирматов не посочи бялата точка, а селекционерът на „ацтеките” полуда на пейката.

Темпото на игра и желанието на Мексико за победата обаче не се нарушиха и Плетикоса капитулира в 72-ата минута. Рафаел Марке надскочи Ведран Чорлука и с глава откри резултата. Малко след това Андреас Гуардадо бе оставен непокрит отляво в наказателното поле и с плътен удар прониза Плетикоса за 2:0 в полза на своя отбор. Третият гол падна в 82 минута, когато Хавиер Ернандес бе оставен непокрит от защитниците на балканския тим само на три метра от вратата на Плетикоса и голмайсторът на Манчестър Юнайтед не сгреши, за да докаже славата си на безкомпромисен стрелец.

Хърватия определено ще запомни това Световно първенство в Бразилия със съдиите…