3. Манчестър Сити отказа Съндърланд от Купата на лигата с убедителна победа (РЕПОРТАЖИ)

Хъл Сити отстрани Суонзи, Евертън се измъкна от Рединг, а Астън Вила се наложи над Бирмингам, Бодуров и Фулъм - аут

Манчестър Сити победи Съндърланд в двубой от третия кръг на турнира за Купата на лигата. „Гражданите” се наложиха като гости с 1:4 и влошиха още повече положението на последния в класирането във Висшата лига.

Серхио Агуеро, Рахим Стърлинг, Кевин Де Бройне и автогол на Маноне оформиха победата за отбора на Мануел Пелегрини още през първото полувреме. Ола Тойвонен се разписа за „черните котки”.

Астън Вила се наложи в градското дерби срещу Бирмингам с 1:0. Двата отбора се срещнаха за първи път от 5 години. Голмайстор стана Гуди Гестет в 62-ата минута.

По един гол стигна и на Стоук Сити и Хъл Сити, за да преодолеят съответно Фулъм и Суонзи. Николай Бодуров бе в групата на Фулъм, но не влезе в игра.

Лестър също продължава в турнира, след като се наложи над Уест Хем. "Лисиците" победиха с 2:1, като двубоя в редовното време завърши при резултат 1:1 и се стигна до 30-минутно продължение. Анди Кинг стана герой, разписвайки се в 116-ата минута. Така, Лестър поля с леден душ амбициите на мендижъра на "чуковете" Славен Билич, който преди двубоя заяви, че целта на тима е да спечели турнира.