3. Хановер нанесе втора загуба на Шалке (видео)

Хановер нанесе втора загуба на Шалке (видео)

"Кралско-сините" губят у дома, слаб мач на Раул

Хановер 96 поднесе една от изненадите във втория кръг на Бундеслигата. 15-ият от миналия сезон записа нова победа във втория кръг, след като надделя над своя домакин Шалке с 2:1 насред Гелзенкирхен. Попадения на Рауш и Абделауе в края на първото и началото на второто полувреме осигуриха успеха на „червените”. Новата звезда на "кралско-сините" Раул, който дойде на "Фелтинс Арена" през лятото, не получи възможност да застраши вратата на гостите.

Шалке започна по-добре мача, но Кристоф Мецелдер и Ацуто Учида пропуснаха преди гостите да стигнат първи до попадение. В 31-ата минута Константин Рауш порази вратата на Нойер с удар с левия крак фронтално в наказателното поле, като асистенцията бе на Мохамед Абделауе.

Поривът на Хановер продължи и в 38-ата минута Мориц Щопелкамп удари лявата греда.

С началото на втората част гостите удвоиха своя аванс с попадение на Абдулауе. Норвежецът с марокански произход не остави шансове на национала на Германия с шут в средата на вратата.

Шалке, който бе загубил в първия кръг от Хамбургер, изпадна в нокдаун и трудно съумя да се съвземе. Чак в 78-ата минута удар на Иван Ракитич извън пеналтерията беше спасен от Фромловиц.

Четири минути по-късно „кралско-сините” намалиха изоставането с попадение на Джърмейн Джоунс, който засече с глава центриране на Иван Ракитич от статично положение и остави живи надеждите на Шалке за първа точка този сезон.

До края тимът от Гелзенкирхен обаче беше успешно обезвреден и записа втора загуба в Бундеслигата, докато Хановер, който бе спечелил срещу Айнтрахт с 2:1 в първия кръг, събра пълен актив от 6 точки.