3. Голов рецитал на Ван Нистелрой в Купата на Германия

Голов рецитал на Ван Нистелрой в Купата на Германия

Графите спаси Волфсбург срещу Пройсен

Холандският голмайстор Рууд ван Нистелрой беше в основата на успеха на Хамбургер с 5:1 над аматьорския Торгеловер в мач от първия кръг в турнира за Купата на Германия.

Гол на Рууд в 34-ата минута изведе първодивизионния отбор напред в резултата, но две минути преди почивката домакините намалиха. В 53-ата минута Хосе Паоло Гереро отново даде преднина на Хамбургер. Последваха два нови гола на Ван Нистелрой, след като в 65-ата минута направи 3:1 след удар с глава, а две минути по-късно покачи на 4:1 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Петото попадение отново дойде след намеса на Ван Нистелрой, който беше изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но вместо да стреля, подаде към Давид Яролим и чехът маркира крайното 5:1.

Волфсбург от своя страна доста се измъчи срещу четвъртодивизионния Пройсен (Мюнстер). Домакините от Мюнстер запазиха нулевото равенство цели 80 минути преди Сичеро да изведе "вълците" напред. Четири минути преди края новият капитан на Волфсбург Един Джеко си вкара автогол при опита си да изчисти след центриране на Пройсен. Две минути по-късно обаче Графите спаси Волфсбург от продълженията, след като се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и вкара за 2:1.