3. Дузпа на Роналдо и късмет в края стигнаха на Реал за 2:1 във Виго (ВИДЕО)

Дузпа на Роналдо и късмет в края стигнаха на Реал за 2:1 във Виго (ВИДЕО)

Селта игра като равен с шампиона, но загуби след два гола на Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо отново бе звездата за Реал Мадрид и вкара и двата гола за победата с 2:1 при гостуването на Селта в 27-ия кръг на Ла Лига. Успехът изкачи поне временно Реал над градския съперник Атлетико на второто място.

За Реал Мадрид това бе шеста поредна победа във всички турнири, включително две над Барселона и една над Манчестър Юнайтед. „Кралете” имат само една загуба от 17 мача през 2013 година. Селта имаше едва една победа в последните си 8 мача преди този двубой.

Марсело и Кайехон започнаха като титуляри, като бразилският ляв бек дори получи капитанската лента. Шаби Алонсо и Серхио Рамос получиха почивка, но Роналдо пак водеше „белия балет” след победния гол на „Олд Трафорд” през седмицата в Шампионската лига.

Роналдо имаше пет гола този сезон срещу Селта от три мача и с още две попадения тази вечер затвърди впечатлението, че това е един от любимите му съперници. Последната победа на Селта като домакин на Реал Мадрид беше преди 12 години през 2001-а с внушителното 3:0.
Селта започна по-добре и натисна в началото.

Лопес излезе напред и изби удар на Яго Аспас след грешка на Албиол.

Последваха нови две спасявания на заместника на Икер Касияс. Първо той изби в корнер удар на Яго от 20-ина метра, а после спаси воле на Алекс Лопес, който веднага стреля от въздуха след пас на датския национал Крон-Дели от корнер.

В първите 20 минути гостите изпаднаха седем пъти в положение на засада и играта им не спореше.

Крон-Дели спечели фаул с бързината си срещу Пепе, а Де Лукас стреля малко над вратата от свободния удар.

Роналдо трябваше да стреля, но избра да подава на Бензема и сбърка.

Хави Варас все пак се намеси малко по-късно, когато френският нападател стреля ниско, но слабо и стражът отрази.

Бензема продължи да пропуска и с глава насочи право в ръцете на вратаря в 32-ата минута. Марсело опита със силен изстрел и Хави Варас пак спаси.

Кайехон демонстрира чудесен контрол върху топката, но Варас за пореден път спаси.

Бензема центрира за Роналдо, португалецът стреля с глава, Варас този път бе безпомощен, но напречната греда му помогна и полувремето дойде при 0:0 след страхотни прояви на двамата вратари.

Алонсо замени Кедира в началото на втората част. Плеймейкърът намери Марсело на скорост, но бразилецът стреля над вратата.

Бензема пусна под Варас и се разписа след хубав пас на Йозил, но страничният рефер правилно вдигна флага за засада.

Головете дойдоха чак след изминаването на час игра. Два от тях паднаха само в рамките на три минути.

В 61-ата Шаби Алонсо стреля отдалеч, рикошетът се оказа щастлив за Кристиано Роналдо , топката попадна в краката му и той опъна мрежата за 0:1.

Почти веднага след центъра Аугусто Фернандес намери Яго Аспас и нападателят, който бе много активен през целия мач, прониза Лопес за 1:1 в 63-ата минута.

Вратарят на Реал изпусна едно центриране в 68-ата минута, но Албиол попречи на Аспас да вкара нов гол.

20 минути преди края Реал Мадрид получи много спорна дузпа, от която падна победния гол.

Кака овладя висок пас от Алонсо, пусна си покрай Варас, който го събори и въпреки че топката излизаше в аут съдията Хавиер Естрада отсъди дузпа. Роналдо изпрати мощен шут в средата на вратата и спечели мача за Реал – 1:2.

Селта имаше няколко шанса да не загуби.

Яго Аспас на три пъти не успя да отправи добри удари, а минута преди края кореецът Парк Чу Йънг с глава нацели греда и „кралете” се измъкнаха сухи от Виго.

Реал Мадрид е поне временно втори с 58 точки, докато Селта има 23 на 19-та позиция, на две от безопасната зона.