2. Втора лига
  3. Черноморец (Поморие) и Сливен завършиха 1:1

Черноморец (Поморие) и Сливен завършиха 1:1

Контролата се игра върху отлично почистения изкуствен терен на стадиона в Поморие.

Черноморец-Поморие” и „Сливен” завършиха наравно 1:1. Контролата се игра върху отлично почистения изкуствен терен на стадиона в Поморие. Гостите започнаха с резервите, но успяха да открият още в 3-ата минута чрез Александър Тонев, който завърши многоходова комбинация с премерен удар.

Последваха пропуски на Бранимир Костадинов, Галин Димов и Станимир Митев от домакините, а Тонев се размина с шанса да удвои в полза на отбора от „А” група.

През второто полувреме в игра за „войводите” влязоха 10 нови полеви футболисти със статута на титуляри от шампионатните мачове. Противно на очакванията обаче поморийските „акули” очертаха превес и започнаха да стигат все по-често в опасна близост пред вратата на Евгени Караманов.

В 63-ата минута Георги Чакъров не можа да засече топката отблизо, но 5 минути по-късно Бранимир Костадинов изравни. Той получи отличен извеждащ пас от Станимир Митев, напредна и технично порази долния ляв ъгъл. Малко преди края Тодорин Димитров можеше да донесе победата на втородивизионния тим, ала не успя да нанесе качествен шут от чиста позиция.

Съставът на „Черноморец-Поморие”: Георгиев, Орачев, Пл. Димов, Дамянов, Янчев, Пехливанов, Г.Калоянов, Митев, Г.Димов, Чакъров, Костадинов /Йорданов, Божинов, Иванов, Стоянов, Димитров, Манев, Стайков, Петков/.

В следващата си контрола „Черноморец-Поморие” приема „Несебър” на 13 февруари /събота/.