2. - ЦСКА
  3. ЦСКА с трета победа в Турция над престижен съперник

ЦСКА с трета победа в Турция над престижен съперник

"Червените" победиха Велизар Димитров и неговия Металург с прекрасен гол на Маркиньос

ЦСКА постигна трета победа в контролите си на турска земя. Отборът на Милен Радуканов надигра с 1:0 корав отбор – този на Металург Донецк, в който играе бившият играч на отбора Велизар Димитров.

Българският Моуриньо направи три промени спрямо предишната проверка. Вместо Иван Бандаловски, Борис Галчев и Коста Янев, той пусна в игра Петър Стоянов, Четин Садула и Лукас Трекаричи.

Срещата през всичките 90 минути бе равностойна, дори с лек превес за украинския отбор, но едно перфектно изпълнение на запътилия се към Русия Маркиньос реши мача.

Двубоят започна с лек натиск на Металург. В първите 10 минути символичните гости създадоха една-две не лоши атаки.

В следващите минути пък Спас Делев раздвижи отбраната на опонента и имаше няколко опасни влизания в наказателното поле, но защитникът Чечер всеки път успяваше някакви да отнеме топката на бързоногия нападател.

В 30-ата минута аржентинецът Трекаричи бе фаулиран от Велизар Димитров фронтално пред наказателното поле. Зад топката застана Маркиньос, който с много хубав удар в левия ъгъл откри резултата.

Малко преди края на първата част пък Спас Делев бе заменен, след като получи контузия, а на негово място влезе Радулович.

Втората част не бе много по-различна от първата. В нея обаче гол не падна. Най-спорната ситуация бе в 51-ата минута, когато Велизар Димитров навлезе в наказателното поле, стреля от 12 метра, но топката се удари в тялото на защитник на ЦСКА. Всички в украинския отбор имаха претенции за дузпа, но българският рефер Петков заяви, че такава няма.

В 67-ата минута пък Димитров излезе очи в очи с Караджов, но стреля в него, а малко по-късно бе заменен.

Така ЦСКА взе победата, а мачът бе наблюдаван от доста българи начело с Лъчезар Танев, Антон Велков и Ради Здравков.

Досега тимът на Милен Радуканов беше постигнал две победи – 2:0 срещу Лудогорец и 1:0 срещу Черноморец Одеса.