2. - Испания
  3. Испания пречупи трудно Дания и оглави групата си в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Испания пречупи трудно Дания и оглави групата си в Лигата на нациите (ВИДЕО)

"Фуриите" победиха минимално с 1:0

Европейският шампион Испания победи у дома Дания с 1:0 в мач от Лигата на нациите. По този начин "Ла Фурия" се изкачи на първото място в групата със седем точки, изпреварвайки именно датчаните, които са с актив от шест пункта.

Единственото попадение в мача бе дело на Мартин Субименди в 79-ата минута. За испанците предстои домакинство на Сърбия, докато Дания ще гостува на Швейцария.

Още в 3-ата минута дойде първата по-опасна голова възможност. Каспер Долберг беше изведен в наказателното на испанците. Той веднага стреля от трудна позиция, търсейки близкия ъгъл. Давид Рая обаче се справи и спаси.

В 12-ата минута Грималдо опита директен изстрел от пряк свободен удар, но прати топката над вратата на датчаните.

"Ла Фурия" постепенно се настани в противниковата половина и започна да поставя под напрежение датската защита. В 19-ата минута Оярсабал свали топката с глава към съотборника си в Реал Сосиедад Субименди, но той стреля от много малък ъгъл и не уцели очертанията на вратата. Секунди по-късно пред Мората се откри възможност да отбележи, но капитанът шутира встрани от целта.

Хюлманд сбърка в 28-ата минута, докато се опитваше да изнесе топката. Испанците обаче не успяха да се възползват от това, като удар на Ямал бе блокиран.

В 36-ата минута Хойберг стреля от дистнация, а след рикошет в Лапорт топката премина опасно над напречната греда на Испания. Гостите изпълниха корнер, при който обаче не се стигна до нещо повече.

В края на първата част Алваро Мората шутира, но неточно. След това пък и Ламин Ямал беше изведен сам срещу стража на скандинавците, но не успя да нацели вратата. Така двата тима се прибраха на почивката при нулево равенство.

Испанците комбинираха добре в 53-ата минута и топката стигна до Фабиан Руис, който нанесе мощен изстрел от малък ъгъл. Топката профуча встрани от целта.

В 62-ата минута добра възможност се откри и пред Мората. Той също беше изведен срещу Шмайхел, който излезе напред и спаси с тяло удара на испанския нападател. Четири минути след това Педро Поро шутира от сериозна дистанция, но много разочароващо.

Ламин Ямал отправи хубав удар в 72-ата минута, който обаче не затрудни вратаря на Дания.

Седем минути по-късно "Ла Фурия" поведе с гол на Мартин Субименди. Той засече топка и стреля директно от границата на наказателното поле, а Каспер Шмайхел не се намеси убедително и изпусна топката във вратата си. Попадението беше преразгледано детайлно с ВАР за евентуално нарушение в атака на Мерино. Все пак голът беше потвърден.