2. Трета лига
  3. Югоизтокът спечели турнира на талантите на БФС

Югоизтокът спечели турнира на талантите на БФС

Отборът на Elitbet Югоизточна Трета лига спечели турнира на талантите от аматьорския футбол, който завърши днес на базата на БФС в Бояна.

Макар и без футболисти от водещите клубове в дивизията Черноморец Бургас, Созопол и Марица Пловдив, тимът на Югоизточна България спечели финала с 2:0 срещу Северозападната зона. Отборът на Северозапада издържа почти до края, но в рамките на четири минути се предаде. Александър Колев откри в 84-ата минута, а Мартин Маринов удвои 4 минути по-късно.

Същият резултат се получи в мача за 3-ото място. Югозападният  регион надви Североизтока с голове на Калоян Тодоров (71) и атакуващия халф на Рилски спортист - Мартин Филипов осем минути по-късно.

Наградите след края на турнира връчиха президентът на АФЛ и член на Изпълкома на БФС Румен Вълков, председателят на Зона Пловдив Огнян Златков, както и неговите колеги Бончо Генчев (Северозападна зона) и Антони Здравков (Югозападна зона).

Миналата година отборът на Югозападна България спечели прегледа на талантите от аматьорския футбол.

В съставите са събрани футболисти до 21 години, които никога не са подписвали професионални договори. Всеки тим има право да добави по трима играчи до 23 години. БФС възстанови турнира с идеята да покаже най-перспективните млади футболисти на професионалните отбори.

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител