ОБЗОР: Славия си върна на Левски в Трета лига

Дубълът на ЦСКА с успех в XXVII кръг на Югозапад

През уикенда се играха срещите от Югозападната Трета лига, а в една от тях дубълът на Славия надви този на Левски и така взе своеобразен реванш за загубата на „белите“ от „сините“ в най-старото столично дерби от елита.

Ето и обширен обзор на всичко по-интересно, което се случи по терените на Югозапад в XXVII кръг:

„Рилски спортист“ – „Миньор“ – 1:2

На стадион „Искър“ в град Самоков се състоя мачът от 27 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на местния „Рилски спортист“ и „Миньор“ Перник. Мачът беше от изключително важно значение за гостуващия тим, защото само при победа можеше да докажат, че са безспорния лидер, който се е устремил към окупиране на първото място, даващо право за влизане във втора професионална лига от следващото първенство. В същия момент отборът на домакините беше в осем поредни мача без успех. И това ги задължаваше да излязат от кризата, в която са изпаднали.

Срещата започна с атаки пред двете врати. В 11-та минута при атака на домакините след центриране в наказателното поле на „Миньор“ топката бе избита от техен защитник, попадна у Краси Панчев, който от 10 метра простреля вратаря на гостите Даниел Леонтиев за 1:0. Това не отчая футболистите на „Миньор“ и под диктовката на наставника им Христо Господинов отвън се заигра на още по-високи обороти. На два пъти Божидар Чуканов с глава и веднъж Деян Христов с крак не успяха отблизо срещу вратаря на „Рилецо“. В 26-та минута след атака по десния фланг последва центриране на Кристиян Слишков в наказателното поле на домакините и там Калоян Симеонов се оказа най-съобразителен и от воле не остави никакви надежди за противниковия вратар Мартин Станчев за 1:1. Четири минути по-късно при бърза контраатака Калоян Симеонов и Калоян Радков си взаимодействаха помежду си, последно топката бе пренасочена към Калоян Симеонов, който изскочи срещу вратаря на домакините и бе повален. Главният съдия Геро Писков показа жълт картон на нарушителя и отсъди дузпа в полза на „Миньор“. Точен от бялата точка бе Деян Христов за 1:2.  Този резултат се запази до края на първото полувреме на срещата.

След почивката отборът на „Миньор“ заигра по-прибрано отзад и разчиташе на контраатаки при отдали се възможности. Ще се запомнят пропуските на Божидар Чуканов и Калоян Радков за отбора на гостите, които очи в очи срещу вратаря на домакините Мартин Станчев  не успяха да го преодолеят. До края на мача футболистите на „Рилски спортист“ търсеха начин поне за изравняване на резултата, но възпитаниците на Христо Господинов изпълниха на ниво указанията на своя наставник и навреме парираха действията на нападателите на „Рилецо“ преди да обстрелват вратата на Даниел Леонтиев.

С тази победа отборът на „Миньор“ Перник се утвърди на върха в таблицата с 69 точки, а отбора на „Рилски спортист“ е вече девети мач без пълен успех и заема 8-мо място с 38 точки.

Отборът на „Ботев“ Ихтиман вкара 4 на „Септември“ Симитли и е вече 6-и

В Ихтиман в мач от 27-ми  кръг за първенството на ЮЗ трета лига се срещнаха отборите на местния „Ботев“  и „Септември“ Симитли. Футболистите на домакините бяха с настройка да продължат победния си ход през пролетния дял от първенството. Отборът на „Септември“ Симитли беше дошъл да спечели нещо, за да се озове далеч от опасната зона на изпадащите. Първият гол в срещата отбелязаха футболистите на домакините в 18-та минута след пробив на Мартин Иванов по левия фланг, който видя свободния Григор Долапчиев в наказателното поле на гостите, насочи кълбото към него и именития футболист от движение направи безпомощен противниковия вратар за 1:0. В 27-ма минута главният съдия на срещата Любослав Любомиров показа червен картон на Тодор Траянов от гостуващия тим за разправия с Николай Марков от домакините, който пък получи жълт картон. До края на полувремето пропуски за отбора на домакините направиха Василийе Милованович, който отблизо не успя срещу вратаря на гостите, и Григор Долапчиев - неточна стрелба отблизо с глава.

След почивката първи отбелязаха гол футболистите на „Септември“ Симитли. Това стана в 47-ма минута, когато след неразбирателство между Тони Стоичков и вратаря Иван Дерменджиев от домакините, което бе добре дошло за Борислав  Сандев от гостуващия тим да изравни резултата – 1:1. Три минути по-късно след отличен пробив на Василийе Милованович по десния фланг последва пас към Тони Стоичков-непокрит в наказателното поле на гостите, и топката се озова в мрежата за 2:1. В 77-ма минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на гостите техен защитник изби топката, която попадна у Богомил Христов, и той с глава отклони кълбото към Мартин Колев, и последният изпрати топката в мрежата за 3:1. В 80-та минута Василийе Милованович обстрелва директно вратаря на гостите и успя да го простреля за 4:1. На два пъти гредите помогнаха на гостуващия тим след удари на Йоан Маринов и Василийе Милованович.

С тази победа  отборът на „Ботев“ е 6-ти с 43 точки, а „Септември“ Симитли – 14-ти с 27 точки.

Очаквано дублиращият отбор на ЦСКА победи с лекота ОФК „Костинброд“ с 4:1

На стадиона в Панчарево в мач от 27 кръг за първенството на ЮЗ трета лига се срещнаха отборите на  ЦСКА ІІ София и ОФК „Костинброд“ от едноименния град. Този мач бе от изключително важно значение за отбора на гостите, които се намират на границата на зоната на изпадащите от групата. Армейците, ръководени отлично от своя старши треньор Стамен Белчев, доказаха, че не се съобразяват с нищо и във всеки мач, независимо къде и срещу кого играят, търсят спечелване на максимума от точки. В 11-та минута след образцова атака на отбора на домакините при центриране на Георги Чорбаджийски от десния фланг  Илиан Антонов с левачката не остави никакви надежди за опитния страж на гостите Валентин Галев за 1:0. До края на първата част на двубоя натискът на младите армейци бе тотален, но непростимите пропуски на Илиан Антонов, Георги Чорбаджийски, Георги Димитров и Алесандро Николов бяха причина да не се стигне до отбелязване на нови голове в противниковата врата.

През втората част на мача играта се пренесе отново в половината на гостуващия тим. В 49-та минута Браян Цеков насочи топката директно срещу вратата на гостите, но Цветомир Тодоров неволно отклони кълбото в собствената си врата за 2:0. В 65-та минута след поредна атака на домакините последва центриране на Алесандро Николов в наказателното поле на гостите и Илиан Антонов с крак отклони топката за 3:0.  В 76-та минута след образцова контраатака по десния фланг на Атанас Цеков последва отлично подаване към Юлиан Илиев  и топката бе изпратена в мрежата на Валентин Галев за 4:0. Почетното попадение за отбора на „Костинброд“  отбеляза Стефан Темелков в 90-та минута.

С тази победа четата на Стамен Белчев се утвърди на 2-ро място със 63 точки, които са 6 по-малко от лидера „Миньор“ Перник.  ОФК „Костинброд“ дели 17-то място с „Хебър“ ІІ Пазарджик, намиращи се на границата на зоната на изпадащите.

Тази среща бе ръководена отлично от главния съдия Кирил Кирилов, асистиран от Тони Кирилов и Велин Димитров.

„Славия“ – победи колегите си от столичния „Левски“ ІІ с 2:1

На помощния терен в спортния комплекс в квартал „Овча купел“ все срещнаха дублиращите отбори на „Славия“ и „Левски“ София. Тази среща беше от изключително важно значение за отбора на домакините, които се намираха в непосредствена близост до зоната на изпадащите. През първата част на срещата отборът на „Славия“ ІІ контролираше повече топката, но така и не се стигна до отбелязване на гол във вратата на „сините“. Футболистите на двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

През втората част на мача по-дейния отбор бе този на домакините, които упражниха натиск на колегите си от „Левски“ ІІ. В 50-та минута изненадващо Преслав Бачев от отбора на гостите успя да простреля вратаря на домакините Илиян Илиев  за 0:1. Този резултат не бе удачен за възпитаниците на Ивайло Василев, който им даваше указания отвън за по-бърза игра. В 57-ма минута след изпълнен от Кристиян Балов Димитър Андонов простреля вратаря на гостите Иван Андонов за 1:1. Това окрили младите слависти  и те заиграха с още по-голям хъс и желание за победа. В 75-та минута  след образцова атака по десния фланг на домакините последва шут на Валентин Петров, кълбото се отклони от защитник на гостите и се спря в мрежата на вратаря Иван Андонов за 2:1. До края на мача не се стигне до нови голове и срещата завърши с победа за дублиращия отбор на „Славия“.

За отбелязване е, че в 12-та минута главният арбитър Борислав Цветков показа червен картон на Слави Чакъров от „Левски“ ІІ  за спъване на Марио Георгиев от домакините като последен в защитния вал на синия тим.

С тази победа „Славия“ ІІ София се поотдалечи от опасната зона, вече е на 15-то място с 27 точки, а „Левски“ ІІ  е 8-и с 37 точки.