Александър Донски с победи на сингъл и на двойки в Португалия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски постигна трета поредна победа на сингъл и се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове във Фаро (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Българинът елиминира представителя на домакините Родриго Фернандеш в оспорван мач със 7:6(4), 7:6(4). Срещата продължи 2 часа и 13 минути. Двамата си размениха по три пробива в мача, но в тайбрека и на двата сета Донски спечели с по 7:4 точки, за да триумфира. Преди този мач Донски записа две победи в квалификациите.

Следващият съперник на българина ще бъде №1 схемата Михаел Върбенски (Чехия).

Донски и Тиаго Перейра (Португалия), втори поставени, се класираха за четвъртфиналите на двойки, където утре ще играят с Франсиско Роча и Дуарте Вале (Португалия).

Несебър направи нова крачка към професионалния футбол

Те победиха Левски в Карлово с 3:1

Балкан (Ботевград) с първа победа от 14 кръга (ВИДЕО)

Саяна разби Сокол (Марково) с 6:0

Хасковският тим отново е на върха

Оборище удари Ботев (Ихтиман), докосва спасението

Вижте какво се случи на "Орчо Войвода"

На фокус: Талантът от Балкан Ники Миков блести с голове и асистенции през сезона

Младият футболист направи важна крачка в развитието си под ръководството на Иван Редовски

Синът на шампион с Левски и Локо (Пд) прави фурор у нас (ВИДЕО)

Василий Велко Милованович се представя отлично с екипа на Ботев (Ихтиман)