3. Анди Мъри на полуфинал в Рио

Анди Мъри на полуфинал в Рио

Златният медалист от Лондон 2012 победи американеца Стив Джонсън

Анди Мъри отново беше изправен до стената, но във втори пореден мач се измъкна от много тежка ситуация и продължава защитата на олимпийската титла.

Златният медалист от Лондон 2012 победи американеца Стив Джонсън с 6:0, 4:6, 7:6 (2) и се класира за полуфиналите в Рио.

Началото на мача изобщо не предвещаваше драматичната развръзка в края. Мъри изигра безупречен първи сет, който продължи едва 25 минути.

В него шотландецът направи само една непредизвикана грешка, реализира три пробива от четири възможности и не даде нито един шанс на съперника.

Всичко на корта обаче се промени, след като непредизвикана грешка на световния номер 2 доведе до пробив в подаването му на старта на втория сет. Вдъхновен от спечеленото подаване на съперника, Джонсън започна да сервира доста по-добре и удържа аванса си до края.

Стигна се до решаващ трети сет, в който 26-годишният американец нанесе първи удар. Той реализира проби в седмия гейм, за да поведе с 4:3 и да се доближи само на два гейма от детронациятата на действащия олимпийски шампион.

Джонсън обаче не издържа на напрежението и не успя да затвърди пробива. Мъри направи бърз рибрейк за 4:4, а в последвалия тайбрек игра много по-спокойно и уверено от заемащия 22-ото място в световната ранглиста американец.

Шотландецът спечели продължилия близо 70 минути трети сет след 7:2 в дългия гейм, а с това и тежката битка с Джонсън след 2,11 часа игра.

В опит да се класира за втори пореден финал на олимпийски игри Мъри ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кей Нишикори и Гаел Монфис.

В другия поток четвъртфиналите са Рафаел Надал срещу Томаш Белучи и Хуан Мартин дел Потро срещу Роберто Баутиста Агут.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула