3. НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (Пловдив) 1:0, по един червен картон

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив (Пловдив) 1:0, по един червен картон

Дебют за Николай Киров начело на "соколите"

Спартак приема Локомотив (Пловдив) във Варна в първи мач от 13 кръг на efbet лига. Уикендът в родния футбол е изместен нетрадиционно заради предстоящите парламентарни избори на 27-и октомври.

Срещата е дебют за новия треньор на "соколите" Николай Киров, който е решен да стабилизира ситуацията в тима след труса с оставката на президента Павлин Николов.

Гостите не са в много по-различна ситуация, след като Христо Крушарски обяви, че се оттегля, а Любослав Пенев бе освободен. Временно "смърфовете" са водени от Христо Златински.

Мачът започва в 17.30 часа и може да следите с коментар на живо при нас, както и да гледате ТУК!

НА ЖИВО:

В 23-ата минута Кристиан Илич проби добре в половината на Локо Пд, като той прати топката към Ахмед Ахмедов, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер вляво от вратата на Мартин Луков.

При него топката бе пратена на далечната греда, откъдето Александър Цветков с глава я прати към вратарското поле и там Ахмед Ахмедов се пласира най-добре, за да може отблизо да прати топката с глава в мрежата! Ситуация обаче, бе преразгледана с ВАР и бе отсъдено нарушение заради игра с ръка на Ахмедов при головия му изстрел.

Втората част започна с мълниеносна атака на домакините, при която Антонио Вутов изведе Ахмедов на стрелкова позиция вдясно от вратата на Локомотив, но Мартин Луков спаси, а и бе отсъдена засада.

Малко преди час игра влезлият като резерва на полувремето Мартин Паскалев фаулира грубо Ахмедов в гръб в средата на терена. Съдията Любослав Любомиров показа жълт картон на Паскалев, за когото това бе второ официално предупреждение, след като получи такова и в 52-ата минута. По този начин Паскалев бе изгонен и Локо Пд остана с 10 души на терена.

В 76-ата минута Ивей Ромееш проби в наказателното поле и стреля, но неточно. Секунди по-късно Вутов изведе Франк Риволие зад защитата, но ударът му бе слаб и неточен.

Нападателят направи нов пропуск в 82-ата минута, когато получи остро подаване фронтално срещу вратата от дясното крило, но не уцели вратата.

В 87-та минута Ромееш центрира ниско отдясно, като Ахмедов засече. Луков спаси удара, но топката се насочи към Бернардо Коуто и той с добре насочен удар я прати в дясната част на вратата за 1:0! След дебютния си гол за Спартак Варна седмицата на домакините с свали фланелката, но забрави, че малко преди това получи първи такъв и изравни футболистите на терена.

Спартак (Варна) - Локомотив (Пд) 1:0
1:0 Берна 87

Спартак: 76. Мартин Величков, 3. Матео Патрешило, 4. Франьо Пърце, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ивей Ромееш, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов;

Локомотив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 99. Жулиен Лами, 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа.

България U15 загуби от Исландия в последния мач от турнира на УЕФА в Бояна

"Лъвчетата" ни отстъпиха с 0:2

Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути

Бразилец остава в Крумовград до 2027-а

Лукас Сантана с нов договор

Сериозни проблеми пред Илиан Илиев за визитата на Ботев (Пд)

Петима са аут, обявиха от "Тича"

ЦСКА с подробности за строежа на "Армията"

ЦСКА и компанията-изпълнител "Главболгарстрой" организират медийно събитие за отразяване на напредъка по дейностите

Георги Иванов:  Най-големият проблем са местата, където тренират децата

Президентът на БФС даде началото на традиционния футболен турнир "Христо Радованов" в град Радомир