2. Манчестър Сити
  3. "Жълтата подводница" тежко потопена от Манчестър Сити (видео)

"Жълтата подводница" тежко потопена от Манчестър Сити (видео)

"Гражданите" се наложиха с класика над Виляреал и продължават с чудесното си представяне в Шампионската лига

Отборът на английския Манчестър Сити победи с 3:0 като гост тима на Виляреал в мач от група "А" на Шампионската лига. Головете за Сити вкараха Яя Туре (30', 71') и Балотели (45' - дузпа). С победата си островитяните се нареждат на второ място в групата със 7 точки зад лидера Байерн с 10. Трети остава Наполи с актив от 5 т.

Гостите от Острова започнаха чудесно двубоя и показаха, че играят със самочувствието на победители. Роберто Манчини явно бе успял да надъха добре своите момчета и те започнаха да търсят победата от първата минута на стадион "Ел Мадригал".

След сравнително спокоен половин час пред двете врати Давид Силва успя да пробие отбраната на Виляреал и подаде на Яя Туре на границата на наказателното поле, след което той нахлу и вкара за 1:0. След гола Сити усети, че е с едни гърди напред и заигра дори по-силно.

В последната минута на първото полувреме "гражданите" получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Мусакио срещу Марио Балотели. Мусакио получи и жълт картон въпреки, че останаха съмнения за фаула в наказателното поле. Все пак зад топката застана Балотели и хладнокръвно вкара за 2:0.

Пред почти 20 хиляди зрители на стадиона в малкото испанско градче гостите от Манчестър стигнаха и до трето попадение през втората част. В 71-та минута авторите на двата гола Балотели и Туре комбинираха добре, за да изработят третия гол - дело на Туре. Логично още в минутата на оформянето на класическия резултат всички разбраха добре, че интрига вече нямаше. До края на срещата нещата не се промениха и "жълтата подводница" продължи да затъва.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре