3. Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)

"Гражданите" отново спечелиха след лек спад в представянето си

Манчестър Сити се върна на победния път, след като направи равенства срещу Арсенал и Нюкасъл. „Гражданите“ победиха с 3:2 срещу Фулъм. В 26-ата минута Андреас Перейра вкара за 0:1, а Матео Ковачич изравни в 32-ата минута. Малко след почивката Ковачич вкара за 2:1, а Доку отново даде преднина от 2 гола за Сити. Минута преди края Родриго Муниз отбеляза за 3:2.

Още в началото на мача домакините имаха две добри възможности, но не успяха да реализират. Последва още едно положение и шут на Холанд, но той не затрудни вратаря.

В тези начални минути гостите от Лондон почти не поглеждаха към вратата на домакините. В 17-ата минута обаче гостите бяха близо до гол. След дълго подаване Адама Траоре се справи Рико Люис и излезе сам срещу Едерсон, но не успя да го преодолее и вратарят направи отлично спасяване.

В 25-ата минута Гюндоган пропусна, след като насочи топката с глава към вратата, но не бе точен.

Броени секунди по-късно Фулъм изненадващо поведе в резултата. Иуоби намери Хименес в наказателното поле и мексиканецът с пета насочи към Перейра и той отбеляза за 0:1.

Този гол даде криле на гостите, които можеха да вкарат и за 2:0. Те развиха добре контраатака, която завърши с подаване на Иуоби към Траоре, който направи голям пропуск.

В 32-ата минута Ковачич изравни. След ъглов удар топката стигна до халфа и той успя да мушне топката във вратата.

Веднага след почивката домакините стигнаха до пълен обрат. Отново Матео Ковачич се озова в прегръдките на своите съотборници, след като получи топката от Бернардо Силва и с хубав удар вкара за 2:1.

Последваха още няколко добри възможности за Сити преди да се стигне до 82-ата минута, когато Доку отбеляза за 3:1.

Минута преди края на мача гостите намалиха резултата на 3:2, а точен бе Родриго Муниз.

В другите мачове от кръга Брентфорд победи Уулвърхемптън с 5:3, Лестър - Борнемут 1:0 и Уест Хем - Ипсуич 4:1.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)