2. Манчестър Сити
  3. Сити се добра до преиграване срещу съперник от Лига 1 (видео)

Сити се добра до преиграване срещу съперник от Лига 1 (видео)

Нотс Каунти, който е на 18-то място в третия ешелон в Англия, замалко да отстрани "гражданите" на своя "Мийдоу Лейн"

Отборите на Манчестър Сити и Нотс Каунти завършиха 1:1 в мач от четвърти кръг на ФА Къп. Нотс Каунти, който се състезава в Лига 1 на Англия (3-то ниво на английския футбол), бе близо да отстрани елитния си съперник с гол на Нийл Бишъп в 58-та минута, но Един Джеко в 80-та минута докара мача до преиграване.

Двубоят започна оспорвано, като домакините не даваха повод на никого да си мисли, че излизат за нещо друго освен за победа. Още в 3-та минута Алан Гоу стреля към вратата на Джо Харт, но без успех.

В 8-та минута Яя Туре проби защитата на домакините, но не успя да отправи голов удар. Пет минути по-късно Лий Хюз от Нотс стреля към противниковата врата, но топката бе избита от бранител на „гражданите”.

Секунди по-късно новото попълнение на Сити Един Джеко опита да даде аванс на своя тим, но изстреляната топка мина покрай вратата на Стюарт Нелсън. В 17-та минута Жо също опита да застраши домакините след удар с глава, но неточен.

През по-голямата част от първото полувреме топката бе разигравана в централната зона на терена и пред двата отбора не се откриваха чисти голови ситуации. Пет минути преди края на редовните 45 минути Жо опита отново удар от средна дистанция, но пак неточен.

В последната минута на първата част много активният Лий Хюз стреля точно към вратата на „гражданите”, но ударът му бе блокиран. Така първото полувреме завърши при нулево равенство и двата тима се прибраха да почиват. Футболистите на легендата на Манчестър Юнайтед и Ливърпул - Пол Инс впечатлиха с грамотна игра и висок ентусиазъм

След като Нотс Каунти удържаха 0:0 през първата част гостите от Манчестър определено разбраха, че мачът няма да бъде лесен за тях. Второто полувреме започна с два неуспешни удара на Един Джеко и още един неточен изстрел на играча на Каунти Крейг Уесткар.

В 58-та минута Нотс Каунти получиха правото да изпълнят корнер от лявата страна на вратата на Сити. Алан Гоу центрира на близката греда и Нийл Бишъп с глава прати във врата и прати в делириум публиката на „Мийдоу Лейн” – 1:0 за домакините.

След гола тимът от Лига 1 на Англия не се отказа да атакува и последваха атаки на Хюз и Уесткар. Все пак резултатът остана непроменен, а Сити малко по малко започна да се събужда.

Можем да отчетем удари на Майка Ричардс и Един Джеко, за късмет на домакините обаче, те бяха неуспешни. В 80-та минута Ричардс напредна страхотно по дясното крило и центрира полуниска топка чудесно към Един Джеко, който не сбърка и изравни резултата. Попадението е първо за Джеко с екипа на "гражданите".

Шест минути по-късно резервата Коларов опита да направи обрата пълен, но ударът му срещна тялото на противников защитник. В последните минути на мача Сити натисна съперника си, но гол не падаше. Яя Туре пропиля нелош шанс в 86-та минута, а Рики Рейвънхил замалко да прати Нотс Каунти на 1/8 финалите в последната минута на двубоя. Все пак срещата завърши 1:1 и ще бъде преиграна, когато се играят мачовете  от петия кръг на ФА Къп.

Победителят между Сити и Нотс Каунти ще се изправи на 1/8 финалите срещу Aстън Вила.

Нотс Каунти – Манчестър Сити 1:1