2. Коментар
  3. На Острова: Дефоу - герой, светец, спасител!

На Острова: Дефоу - герой, светец, спасител!

Пресата в Англия за успеха над Словения и класирането на "Трите лъва" за осминафиналите на Мондиала

Англия победи Словения с 1:0 и се класира за осминафиналите на 19-ите световни футболни финали. Джърмейн Дефоу отбеляза единственото попадение в мача на „Нелсън Мандела Бей” и логично бе определен за светец на Острова.

Почти всички онлайн издания на най-тиражираните английски всекидневници определят нападателя на Тотнъм като герой на мача и герой на „Трите лъва”.

„Дефоу е героят на Англия, „Трите лъва” на 1/8-финал” е заглавието за мача на „Дейли Мейл”.

„Англия стигна до минимално 1:0 срещу Словения, което обаче се оказа достатъчно на тима да продължи във фазата на директните елиминации на Мондиала в ЮАР. Нападателят на Тотнъм Джърмейн Дефоу бе точен в 23-ата минута, а до края нов гол не падна. Англия продължава напред, но влезе в потока на Аржентина на Диего Марадона. Преди такъв евентуален сблъсък обаче предстои мач с… може би Германия. Срещата е в неделния следобед в Блумфонтейн”.

„Дефоу вкара Англия в директните елиминации”, пише „Сън”.

„Фабио Капело отправи зов за помощ, Джърмейн се отзова на него и мечтата наречена световна титла остава жива. Англия се нуждаеше от победа срещу Словения, за да продължи в 1/8-финалната фаза и я постигна. Дефоу замени Хески в титулярния състав и в 23-ата минута откри резултата. Подаде му Милнър, който пък започна вместо Ленън по дясното крило. „Трите лъва” пропуснаха още много положения до края на мача. Облекчението дойде едва след последния съдийски сигнал”, продължава изданието.

„Трите лъва” продължават напред”, информира читателите си „Мирър”.

„Облечени изцяло в червено, играчите на Фабио Капело стигнаха до минимално 1:0 срещу Словения на „Нелсън Мандела Бей”. Голът вкара Джърмейн Дефоу след 23 игрови минути, а до края на първата част Уейн Рууни и Стивън Джерард направиха фрапантни пропуски. Уейн тресна и гредата през вторите 45 минути. Победа, но второ място в групата, след като САЩ би Алжир с 1:0. Най-вероятен следващ съперник – Германия”, пишат журналистите от изданието.

„Англия успя да се добере до осминафинала”, е заглавието за мача на „Индипендънт”, а „Телеграф” излиза с „Капело и неговите „червени лъва” прогресират”.

„Трите лъва” бяха пред угрозата да не се класират за втората фаза на световни финали за пръв път от 1958 г. Това обае не стана.