2. - Италия
  3. Аталанта свали Рома от четвъртото място в Италия (ВИДЕО)

Аталанта свали Рома от четвъртото място в Италия (ВИДЕО)

Тимът от Бергамо е в серия от 9 мача без загуба

Аталанта спечели с 2:0 домакинството си на Удинезе в мач от 34-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът от Бергамо събра 59 точки и измести Рома от четврътата позиция, която последна дава право на участие в Шампионската лига.

Въпреки тоталното си надмощие, домакините стигнаха до успеха много трудно. Мартен де Роон откри резултата в 81-ата минута от дузпа, а в 85-ата се разписа и Марио Пашалич.

Аталанта е без загуба в 9 поредни мача, а Удинезе остана на 17-о място и все още не може да е сигурен за оцеляването си в елита.

Гостите имаха късмет до почивката, а вратарят им Хуан Мусо се прояви с няколко впечатляващи спасявания.  При една от редките си контри след почивката Удинезе можеше дори да поведе, но топката срещна гредата сед удара на Родриго де Паул.

В 81-ата минута Раниере Сандро извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, а Де Роон не сбърка от бялата точка. Малко по-късно Пашалич след рикошет оформи победата на Аталанта.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1