3. Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай (ВИДЕО)

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Якуб Меншик отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров. Българинът загуби от чеха с 1:2 сета (3:6, 6:3, 4:6) след малко на 2 часа игра в осминафиналите на Мастърса в Шанхай. За Меншик това бе втори успех през тази година срещу Григор след този в Мадрид, когато отново триумфира в три сета.

Срещата започна лошо за Григор, който допусна пробив в първия си сервис гейм. Това бе напълно достатъчно за Меншик, който спечели частта с 6:3.

Още в края на първия сет българинът показа по-добра игра и направи ранен пробив във втората част.

Чехът имаше възможности да го върне, но Григор успя да се измъкне от 15:40 и 0:40.

Третият сет започна равностойно. Първата ни ракета имаше брейкбол в 3-ия гейм. За съжаление Григор допусна грешка от бекхенд и Меншик обърна гейма.

Това се отрази на българския тенисист, който допусна пробив в следващия гейм след няколко грешки. Чехът затвърди пробива въпреки някои леки колебания и поведе с 4:1.

В следващия гейм Меншик имаше общо три точки за брейк, които бяха спасени от Григор. Българинът запази шансове за победа и при подаването на чеха стигна до ситуация 15:30. Все пак Меншик спечели подаването си без реални шансове за Григор да пробие. Димитров успя да върне пробива, с който изоставаше и стигна до 4:5 за Меншик, но в следващия гейм на сервис на Гришо чехът отново успя да пробие и да затвори мача.

Глушкова се класира за втория кръг на турнир по тенис в Гърция

Тя победи с категоричното 6:0; 6:0 Мелис Расим

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а

Гоф не остави шансове на Виктория Томова (ВИДЕО)

Американката победи нашата тенисистка с 1:6; 2:6 в Ухан